Załóż bezpłatne konto

Kurier UPS

Informacje o firmie UPS


KurierNetPlus.pl - Tani kurier

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, która ze znanych Wam firm kurierskich jest największa na świecie, to z pewnością typowaliście między innymi UPS. Nie bez racji, oczywiście. Według danych statystycznych to właśnie UPS jest globalnym liderem w branży doręczania przesyłek, a także plasuje się w górze rankingu dostawców specjalistycznych usług transportowych i logistycznych. Wynika stąd, że oferta tego przewoźnika musi być bardzo szeroka i że prawdopodobnie uda się z nim przewieźć praktycznie wszystko i prawie wszędzie, a skorzystać z jego usług mogą również prawie wszystkie osoby fizyczne i kontrahenci biznesowi. Sprawdźmy, jak wygląda to w Polskich realiach.

Informacje i historia firmy


To, że firma UPS ma obecnie globalny zasięg i tak szeroki wachlarz usług jest oczywiście zasługą jej długoletniego doświadczenia. Początki firmy sięgają roku 1907, kiedy to rozpoczęła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych jako dystrybutor paczek. Historia rozwoju wartego dziś wiele miliardów koncernu to kolejne etapy wdrażania zaawansowanych technologii, uzyskiwania dostępu do globalnych zasobów oraz integrowania sieci aktywów rzeczowych i ludzkich.

Celem nadrzędnym działalności UPS jest umożliwienie handlu na całym świecie, co realizuje poprzez codzienne zarządzanie przepływem towarów, środków finansowych oraz informacji między ponad dwustoma krajami i regionami na naszym globie. O popularności tej firmy kurierskiej niech świadczy chociażby średnia liczba odsłon witryny www.ups.com która w roku 2015 wyniosła 36,2 miliona na jeden dzień roboczy oraz średnie dzienne wykorzystanie usługi śledzenia przez Internet wynoszące 69,4 milionów żądań monitorowania na jeden dzień roboczy. .

Rozmiary, wymiary, waga paczek w firmie kurierskiej UPS


W swojej codziennej pracy na całym świecie UPS stosuje ustalone standardy dotyczące wagi i rozmiaru nadawanych paczek. Przygotowując się do wysłania przesyłki tym kurierem w Polsce warto zwrócić uwagę na następujące ograniczenia:

 • waga pojedynczej paczki nie może przekraczać 60 kg,
 • suma wymiarów pojedynczej paczki nie może przekroczyć 419 cm,
 • maksymalna długość paczki wynosi 270 cm,
 • wymagana jest specjalna etykieta do paczek ciężkich w przypadku paczek o wadze ponad 31,5 kg w Polsce i 25 kg na terenie Unii Europejskiej,
 • przesyłki o ponadstandardowych wymiarach są wyceniane według wagi wymiarowej i podlegają opłacie za przekroczenie maksymalnych limitów.

Jeśli towar, który chcemy wysłać nie mieści się w wyznaczonych limitach lub ciężko nam samym określić wagę wymiarową, skontaktujmy się w godzinach otwarcia z jednym z kilkudziesięciu oddziałów UPS zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Cennik wysyłkowy krajowy

Z usług firmy kurierskiej UPS możemy skorzystać bezpośrednio. Jednak w wielu przypadkach warto zdecydować się na wygodną formułę zamówienia za pomocą serwisu kuriernetpus.pl, który nie tylko działa na przejrzystych zasadach porównując oferty różnych przewoźników, ale też oferuje atrakcyjne cenniki przesyłek. Na przykład cenniki krajowy standardowy oraz premium zawierają koszty wysyłki w UPS, DHL i DPD dla następujących rodzajów przesyłek:

 

 1. przesyłka kopertowa,
 2. paczka w zależności od wagi; od 1 kg do 60 kg,
 3. paleta w zależności od wagi; od 60 kg do 1000 kg

Ceny podane są w wartościach brutto i zawierają podatek Vat oraz opłatę paliwową. Warto na nie zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika ponieważ w ten sposób zaoszczędzić można od kilku do nawet stu kilkudziesięciu złotych.

Cennik wysyłkowy KurierNet zawiera również ceny usług dodatkowych, takich jak:

 1. przesyłki niestandardowe,
 2. gwarancja dostawy w następny dzień roboczy,
 3. pobranie należności od odbiorcy,
 4. doręczenie do osoby prywatnej,
 5. ubezpieczenie przesyłki,
 6. zwrot potwierdzonych dokumentów dołączonych do przesyłki,
 7. dostawa w sobotę,
 8. awizacja telefoniczna dostawy,
 9. i wiele innych.

Przy usługach dodatkowych należy zwrócić uwagę na fakt, że nie wszyscy przewoźnicy mają je w swojej ofercie, lub oferują jedynie niektóre z nich.

W cenniku wysyłkowym mogą się także pojawić ceny promocyjne obowiązujące tylko w określonym terminie. To zazwyczaj sygnalizują gwiazdki przy kwotach.

Cennik wysyłkowy zagraniczny


Z kolei Cennik Międzynarodowy UPS zamieszczony w serwisie kuriernetplus.pl wprowadza podział na transport drogowy i lotniczy w odniesieniu do poszczególnych krajów. Na koszt przesyłki zagranicznej ma oczywiście decydujący wpływ również waga paczki.

Śledzenie przesyłki w UPS


Od momentu nadania Przesyłki kurierem UPS, mamy możliwość śledzenia etapów jej dostarczania. Jest to niezwykle proste. Na stronie głównej znajduje się specjalne okno dialogowe monitorowania przesyłek, do którego należy wpisać numer znajdujący się ana liście przewozowym, tuż przy kodzie kreskowym.

Dla wygody użytkowników wysyłających sporo przesyłek umożliwiono wpisanie nawet do 25 numerów jednocześnie. System monitorowania ma o wiele więcej funkcji dla klientów, którzy zostali członkami UPS My Choice. Dzięki niemu otrzymywać mogą powiadomienia o doręczeniach z wyprzedzeniem, zmieniać termin doręczenia paczek lub przekierowywać je pod inny adres.

Rożnicę pomiędzy UPS a innymi firmami kurierskimi


Użytkownicy korzystający z usług kurierskich UPS na pewno doceniają ich globalny zasięg oraz konkurencyjną, a nawet w wielu wypadkach jedyną ofertę na rynku, zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o doręczenie paczki w bardzo egzotyczne miejsca lub ta przesyłka posiada jakieś niezwykłe właściwości. Poza tym klienci biznesowi mają do dyspozycji szereg udogodnień, które pozwalają im zoptymalizować koszty wysyłek towarów, a także lepiej kontrolować ich przebieg.

Dzięki usłudze Flex Global View jak na dłoni widzą cały łańcuch dostaw swoich przesyłek wychodzących i przychodzących. Z jednego miejsca mogą też zarządzać przesyłkami w sposób scentralizowany. Współpraca z UPS umożliwia także uproszczenie procedur celnych oraz ograniczenie kosztów w transporcie międzynarodowym. Wreszcie UPS dba o ekologię proponując klientom koperty wielokrotnego użytku.

Jak zamówić kuriera UPS


Jeśli chodzi o zamówienie kuriera UPS, to można to zrobić co najmniej na dwa sposoby. Po pierwsze skorzystać z oficjalnej strony tej firmy kurierskiej, a po drugie dokonać wyboru UPS na przewoźnika za pośrednictwem serwisu kuriernetplus.pl.

Aby skorzystać z tej drugiej możliwości, trzeba przejść procedurę w następujących krokach:

 • rejestracja konta w serwisie kuriernetplus.pl i akceptacja Regulamin,
 • odbiór mailowego potwierdzenia założenia konta oraz danych dostępowych do konta,
 • zalogowanie do serwisu,
 • wypełnienie formularza z danymi paczki,
 • wybór UPS na przewoźnika i zapoznanie się z jego Regulaminem,
 • wybór rodzaju oferowanej przez UPS usługi kurierskiej,
 • zatwierdzenie zlecenia,
 • opłacenie kwoty za usługę kurierską zgodną z cennikiem KurierNet,
 • odebranie mailowego potwierdzenia przyjęcia realizacji usługi kurierskiej,
 • wydrukowanie listu przewozowy lub etykiety wygenerowanej przez serwis kuriernetplus.pl,
 • oczekiwanie na przybycie kuriera UPS,

Opinie i korzystanie z UPS

O tym, czy korzystanie z oferty UPS jest opłacalne, najlepiej przekonać się porównując ceny z innymi przewoźnikami. Dla przeciętnego klienta takie porównanie może być dość skomplikowane, bo będzie musiał obdzwonić biura obsługi kilku firm kurierskich albo wczytać się w ich cenniki zamieszczone na stronach internetowych.

Tymczasem w serwisie KurierNet można w prosty sposób sprawdzić ceny u różnych doręczycieli i wybrać najkorzystniejszą opcję błyskawicznie. Na pewno na wybór UPS wpływ będzie też miała opinia, jaką cieszy się ten przewoźnik wśród swoich klientów. Na wystawienie dobrej oceny kurierowi wpływ ma nie tylko cena usługi, ale również terminowość dostaw, godzina, do której jeździ w terenie, miła obsługa i dostarczenie paczki w nienaruszonym stanie.

Krótkie pytania i odpowiedzi dotyczące UPS


Czy przesyłkę UPS mogę odebrać poza domem?

 

Tak, w usłudze UPS My Choice możliwe jest zlecenie doręczenia przesyłki do lokalizacji UPS Access Point i odebranie jej w dogodnym czasie.

Co to znaczy Mój UPS?


Dzięki usłudze Mój UPS zyskuje się sporo dodatkowych funkcjonalności w panelu użytkownika, takich jak książka adresowa, udoskonalone monitorowanie, zamówienia na bezpłatne opakowania przesyłek.

Jak nawiązać kontakt z UPS?


Przede wszystkim należy sprawdzić, czy problem nie został już omówiony w opcjach wsparcia online, można też wysłać maila z opisem sytuacji lub skontaktować się bezpośrednio z Biurem Obsługi Klienta przez telefon.

Odszkodowanie w UPS

W momencie zlecenia usługi kurierskiej, czy to bezpośrednio w UPS, czy za pośrednictwem serwisu kuriernetplus.pl musimy być świadomi, że usługa ta będzie wykonywana wyłącznie przez przewoźnika w ramach jego działalności gospodarczej, na jego ryzyko i odpowiedzialność oraz w zgodzie z jego Regulaminem.

W związku z tym klient powinien domagać się właściwego wykonania usługi kurierskiej bezpośrednio u UPS. W PS też dochodzić będzie ewentualnego odszkodowania w przypadku poniesienia szkody na skutek zniszczenia, nieterminowej dostawy lub zagubienia przesyłki.

Śledzenie i ubezpieczenie paczki

Aby być pewnym, że nadana przesyłka zostanie bezpiecznie dostarczona do adresata nie wystarczy tylko stale monitorować przebieg jej trasy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie paczki w momencie jej nadawania.

Koszty ubezpieczenia są naprawdę niewielkie w odniesieniu do niekiedy kolosalnych szkód, jakie można ponieść. Ostateczna cena ubezpieczenia przesyłki zależy od kwoty, na jaką chcemy ją ubezpieczyć. Im cenniejsza jej zawartość, tym ubezpieczenie będzie droższe.

Dlaczego kuriernet z UPS?


Wybór usług UPS za pośrednictwem serwisu kuriernetplus.pl jest dla zarejestrowanego w nim użytkownika o wiele wygodniejszy niż zwracanie się bezpośrednio do kuriera.

Ma to miejsce zwłaszcza wtedy, gdy wykupiliśmy w KurieNet pakiet biznesowy albo posiadamy konto skarbonka, dzięki którym możemy korzystać z usług kurierskich z większą swobodą wybierając opcje najbardziej atrakcyjne cenowo.

Przy zleceniu 40 przesyłek jest możliwość otrzymania cen z cennika premium oczywiście wpłynie na zmniejszenie wydatków na te cel. W końcu korzystając z zamówienia za pośrednictwem KurierNet mamy wgląd w inne konkurencyjne oferty, a więc jesteśmy pewni, że dokonaliśmy właściwego wyboru przewoźnika.