Załóż bezpłatne konto

Kurier K-EX / GEIS

Wysokie zapotrzebowanie na polu spedycji i logistyki sprawia, że na terenie Polski firmy kurierskie bardzo prężnie się rozwijają. Przykładem młodego przedsiębiorstwa, które nabiera wiatru w żagle jest firma kurierska K-EX. Początkiem powstania firmy K-EX był rozpad i podział spółki Kolporter. Z upadku Kolportera wyłoniło się kilka gałęzi, a wśród nich firma Kolporter Express, która znana była również pod skrótem K-express. Za jej powstanie przyjmuje się rok 2010. Niedługo po tym nazwę firmy przemianowano z Kolporter Express na K-EX.

Do głównych pól działalności K-EX należą usługi kurierskie na terenie całego kraju. Czas dostawy przesyłki waha się w przedziale od 24h do 48h, a firma specjalizuje się w dostarczaniu przede wszystkim towarów drobnicowych. To młode przedsiębiorstwo obejmuje swoimi usługami ponad 7000 podmiotów, a flota K-EX liczy niemal 1000 pojazdów.

Potencjał firmy K-EX dostrzegł jeden z niemieckich gigantów w branży logistycznej, a mianowicie Grupa Geis. Firma Geis powstała w 1948 roku z inicjatywy Hansa Geisa. Przedsiębiorstwo w imponująco szybkim tempie nabierało rozpędu oraz znaczenia na rynku zachodniego sąsiada Polski. Po pięciu latach od powstania K-EX, a więc w 2015 roku, Grupa Geis rozpoczęła przejęcie firmy K-EX. Ten ruch pozwolił Geis na ekspansję na Polskim rynku. Finalizacja wchłonięcia K-EX przez Geis odbyła się w marcu 2017. Od tego czasu K-EX stała się pełnoprawną częścią Grupy Geis, w której odpowiada za świadczenie usług kurierskich. Działalność firmy odbywa się na zasadzie systemu HUB. System ten polega na korzystaniu z centralnego punktu przeładunkowego, skąd dalej paczki kolportowane są pod konkretne adresy.

 

Oferta KurierNetPlus

Połączenie K-EX z Geis sprawiło, że firma stała się bardzo istotną częścią niemieckiego przedsiębiorstwa, które świadczy usługi w dziedzinach transportu paczek, transportu paletowego oraz indywidualnego, transportu całopojazdowego, logistyki kontraktowej, rozwoju, produkcji i dostawy opakowań oraz transportu morskiego i lotniczego.

Zamówienie kuriera K-EX / GEIS

Zamówienie kuriera K-EX / GEIS można zrealizować korzystając z następujących opcji:

1. Kontakt z biurem obsługi klienta firmy.

Tel.: +48 22 212 28 00

Fax: +420 951 220 259

E-mail: info@geis.pl

2. Zamówienie z wykorzystaniem dostępnego formularza na stronie internetowej firmy. Formularz zamówienia nie jest skomplikowany. Można bez problemu go wypełnić. Formularze są dostępne do konkretnych przesyłek pod interesującymi klienta zakładkami. Po uzupełnieniu wymaganych pól konieczna jest akceptacja regulaminu firmy Geis. Wykonanie tych wszystkich czynności zajmuje chwilę, po czym zamówienie jest gotowe do realizacji. System posiada jednak swoje wady, gdyż brakuje w nim kalkulatora przesyłki, którzy od razu po wypełnieniu przedstawia koszt nadania paczki. Wycena kuriera jest generowana na podstawie gabarytów przesyłki.

Przed nadaniem przesyłki warto również podjąć kroki przygotowujące paczkę do wysyłki. Działania te zagwarantują bezpieczeństwo przesyłanym towarom. Adresowanie przesyłki powinno być wykonane w widocznym miejscu. Grupa Geis przygotowała dla swoich klientów specjalny przewodnik przedstawiający krok po kroku etapy prawidłowego zabezpieczenia przesyłek. Dostępny jest od pod adresem: https://www.geis.pl/pl/jak-prawidlowo-zapakowac-paczke.

W ramach usług kurierskich firmy Geis istnieje możliwość wysyłki paczki za pobraniem (C.O.D.), jednakże jest to opcja dodatkowo płatna. Kwota pobraniowa przekazywana bezpośrednio kurierowi przez odbiorcę trafia na konto bankowe klienta w ciągu 7 dni. Opcja ta posiada również swoje ograniczenia - kwota za paczkę za pobraniem nie może przekroczyć 10 000 PLN. Wymogiem koniecznym przy wysyłaniu paczki w tej opcji jest wykupienie ubezpieczenia przesyłki.

Grupa Geis stawia na nowoczesność i swoje usługi ubogaca w najróżniejsze udogodnienia podparte wykorzystaniem zaawansowanej technologii informatycznej, co ułatwia korzystanie z usług Geis nawet najbardziej wymagającym klientom. Wśród atrakcyjnych udogodnień Geis wprowadziło szereg interesujących usług. Jedną z nich jest awizowanie przesyłek przez SMS - odbiorca jest natychmiastowo powiadamiany przez nadawce o wysyłce towaru. W SMS-owym awizo przesyłane są takie informacje, jak: numer przesyłki umożliwiający jej śledzenie, dane dotyczące płatności. W dniu dostarczenia przesyłki klient powiadamiany jest telefonicznie o tym zamiarze, a nadawca dostaje informację o dostarczeniu bezpośrednio po wykonaniu zadania przez kuriera. W sytuacjach, kiedy występują komplikacje z dostarczeniem, nadawca jest również o tym fakcie informowany. Ten rozbudowany kanał informacyjny jest bardzo cennym udogodnieniem.

 


 

Oferta K-EX / GEIS w KurierNetPlus - Wysyłaj taniej!

Tanie wysyłki K-EX / GEIS

Wprowadzane udogodnienia przez Grupę Geis, mają jednak swoje wady. Daleka od doskonałości jest witryna firmy, na której z dużym problemem można odnaleźć informacje na temat cen za przesyłane towary. Brak kalkulatora do obliczania kwot to duży minus systemu. Z pomocą wychodzi jednak firma KurierNetPlus, która na swojej stronie internetowej posiada to narzędzie. Dzięki kuriernetplus.pl łatwo można dokonać szacunków dotyczących opłaty za wysyłane towary. KurierNetPlus współpracuje z liderami na rynku logistycznym, w tym z firmą K-EX / Geis oferując najwyższą jakość, doświadczenie i profesjonalizm świadczonych usług przez Grupę Geis. Pośrednictwo KurierNetPlus, to wygoda, dostęp do wszelkich informacji, a także oferta ciekawych rozwiązań dla przedsiębiorców. Dzięki nim, nie tylko dokonasz wysyłki, ale także zarządzasz całą spedycją oraz monitujesz wszelkie działania.

 

Cennik KurierNetPlus - czysta oszczędność!

KurierNetPlus współpracując z gigantami logistycznymi, spedycyjnymi i transportowymi posiada dostęp do atrakcyjnych ofert. Poprzez współpracę i korzystanie z usług KurierNetPlus klient zyskuje dostęp do całej palety udogodnień, atrakcyjnych stawek oraz profesjonalnych i gwarantujących bezpieczeństwo usług świadczonych przez największe i najlepsze firmy kurierskie.

 


 

Oferta kurierska firmy K-EX / GEIS

Doświadczenie firmy Geis pozwala na ciągły rozwój oferty świadczonej przez przedsiębiorstwo. Najważniejszymi z usług dostępnych dla klienta są:

1. Przesyłki paletowe realizowane są na terenie kraju oraz poza jego granicami. Firma działa w systemie HUB, który polega na korzystaniu z centralnego punktu przeładunkowego. Zarówno w trybie krajowym, jak i międzynarodowym Grupa Geis może pochwalić się doskonale rozbudowaną siatką dystrybucyjną, co pozwala na dostarczanie towarów pod adresy prywatne i firmowe. Waga przesyłek paletowych powinna mieścić się w przedziale od 50 do 2500 kg. Maksymalna objętość przesyłki, to 10 m³ (5 palet standardowych wymiarów). W transporcie międzynarodowym przesyłka może zawierać więcej sztuk palet/colli, gdzie w w przypadku transportu krajowego nie może przekraczać 10 sztuk palet/colli. Masa jednej sztuki nie może przekroczyć 1200 kg oraz 220 cm. Obsługa przesyłek paletowych jest wzbogacona wieloma opcjami. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://www.geis.pl/pl/przesylki-paletowe.

2. Przesyłki biznesowe B2B pozwala na dostarczanie przesyłek na adresy firmowe. Dbając o zadowolenie klienta Geis oferuje następujące usługi w pakiecie podstawowym:

 • odbiór wszystkich przesyłek u nadawcy

 • dostawa paczek w systemie Door-to-door

 • możliwość odbioru przesyłek u podmiotów pośrednich

 • ponowne uruchomienie dostawy przy niedostępności odbiorcy

 • ubezpieczenie przesyłki (do 100 PLN)

 • całodobowy system monitorowania przesyłki

 • dokumenty przewozowe dostępne w trybie on-line

 • awizowanie paczek przez e-mail

 • raportowanie całości wysyłek i dostarczeń

 • bezpłatny dostęp do aplikacji obsługującej usługi.

 • Grupa Geis oferuje również całą gamę usług dodatkowych.

  3. Przesyłki kurierskie to usługa, która poza przesyłkami w systemie B2B oferuje wysyłkę towarów pod adresy prywatne B2C. Korzystając z przesyłek kurierskich K-EX / Geis klient posiada stały dostęp do informacji o statusie nadanej paczki. Oferta ta jest bardzo atrakcyjna i popularna w branży e-Commerce, tj. w działalności sklepów internetowych. Rozbudowany system informacyjny cieszy się wielkim zadowoleniem wśród klientów.

  4. Transport morski i lotniczy to kolejne z dostępnych usług firmy Geis. Przedsiębiorstwo oferuje morski fracht importowy i eksportowy. W wyborze opcji można skorzystać z całego kontenera (FLC), a także wykorzystać transport morski w przesyłaniu towarów drobnicowych (LCL). Firma oferuje usługę port-to-port polegającą na dostarczeniu i dostawie ładunku z/do portu. Dostępna jest także opcja door-to-door, czyli z/do adresu. Transport morski pozwala na przewóz ładunków ponadgabarytowych. Korzystając z transportu morskiego klient może zaoszczędzić, jednakże jest to opcja, kiedy czas nie gra aż tak ważnej roli. W przypadku konieczności szybkiej wysyłki adekwatne jest skorzystanie z transportu lotniczego. Analogicznie do transportu morskiego firma Geis świadczy transport importowy i eksportowy. W transporcie lotniczym dostępny jest również wariant wyboru kuriera lotniczego z zastrzeżeniem, że waga paczki nie przekracza 50 kg. Geis proponuje transport airport-to-airport (odbiór i dostawa z/na lotnisko) oraz door-to-door. Na prośbę konkretnego klienta firma czarteruje również samoloty transportowe.

  5. Transport całopojazdowy to atrakcyjne rozwiązanie dla towarów o dużej masie i wielkości. Firma Geis oferuje rozwiązania polegające na transporcie całopojazdowym dla przesyłek, których masa przekracza 2500 kg oraz jej rozmiary kwalifikują się jako przesyłka ponadgabarytowa. W takich przypadkach przedsiębiorstwo oferuje transport całopojazdowy lub doładunkowy, który dostępny jest w zasięgu zarówno krajowym, jak i międzynarodowym. Dla spaletyzowanych i niespaletyzowanych przesyłek najwygodniejszy jest transport całopaletowy (FTL). Firma dostosowuje pojazd bezpośrednio do wymagań nadawanej przez klienta przesyłki. Jeśli przesyłka nie wypełni całego pojazdu, wtedy też Geis proponuje opcję doładunkową (LTL). W zakresie transportu całopojazdowego Geis zapewnia odbiór i dostawę przesyłek na zamówienie zlecającego oraz transport według norm ADR. Firma zapewnia najdogodniejsze opcje dla transportowanych towarów. Organizuje transport w temperaturze kontrolowanej, zapewnia Instrastat w ramach Unii Europejskiej, a dla przesyłek poza granice wspólnoty zajmuje się formalnościami związanymi z usługami celnymi.

Śledzenie przesyłek oraz informacje o przesyłkach K-EX / GEIS

 • Korzystając z nowoczesnych technologii i dążąc do udostępniania klientom najlepszych udogodnień, firma Geis zapewnia śledzenie przesyłek poprzez swoją stronę internetową www.geis.pl. Pole, w które wpisuje się numer przesyłki znajduje się na samej górze witryny. Po uzupełnieniu pola numerem przesyłki i kliknięciu „śledź przesyłkę” klient uzyskuje dostęp do wymaganych informacji. Geis posiada dostępną także specjalną opcję śledzenia paczek w systemie „tack&trace”. Dostępna jest ona przez VIP login i wymaga posiadania konta w systemie Geis.

Kontakt z oddziałami K-EX / GEIS

 • Kontakt z firmą K-EX / Geis odbywać się może wielokanałowo - poprzez formularz kontaktowy w witrynie internetowej przedsiębiorstwa, infolinię oraz bezpośrednio w oddziałach firmy Geis na terenie całej Polski. Przedstawiamy zestawienie kontaktów z poszczególnymi oddziałami w kraju.

Jednostka Adres Godz. otwarcia
Pn-Pt
Dane kontaktowe
(E-mail, Telefon)
Centrala Kielce

ul. Zagnańska 61,

25-528 Kielce

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Białystok

ul. Gen. Kleeberga 16,

15-691 Białystok

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Bielsko-Biała

ul. Relaksowa 25,

43-300 Bielsko-Biała

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Bydgoszcz

ul. Franza Blumwego 7,

85-862 Bydgoszcz

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Częstochowa

ul. Poselska 12/32,

42-202 Częstochowa

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Gdańsk

ul. Elbląska 110,

80-718 Gdańsk

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Gorzów Wielkopolski

ul. Walczaka 106,

66-400 Gorzów Wielkopolski

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Jelenia Góra

ul.Wojewódzka 5A,

58-560 Jelenia Góra

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Kalisz

ul. Złota 74-82,

62-800 Kalisz

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Katowice

ul. Miedziana 10,

40-321 Katowice

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Koszalin

ul. Mieszka I 22 B,

75-129 Koszalin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Koszyce Wielkie

ul. Dobrzańskiego 6,

33-111 Koszyce Wielkie

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Kraków

ul. Nad Drwiną 8b, 3

0-741 Kraków

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Lublin

ul. Witosa 10 i 10a,

20-315 Lublin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Masłów

ul. Jana Pawła II 45,

26-001 Masłów

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Olsztyn

ul. Piłsudskiego 72,

10-450 Olsztyn

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Opole

ul. Głogowska 35 A,

45-315 Opole

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Ostrołęka

ul. Graniczna 8,

07-410 Ostrołęka

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Piła

ul. Przemysłowa 9,

64-920 Piła

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Płock

ul. Przemyslowa

22, 09-400 Płock

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Poznań

ul. Pokrzywno 10a,

61-315 Poznań

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Radom

ul. Tartaczna 29,

26-600 Radom

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Rzeszów

ul. Wola Cicha 154,

36-060 Głogów Małopolski

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Siedlce

ul. Stefana Starzyńskiego 15,

08-110 Siedlce

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Stryków

Sosnowiec Pieńki 7,

95-010 Stryków

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Szczecin

ul. Dąbska 69,

70-789 Szczecin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Świebodzice

ul. Świdnicka 57,

58-160 Świebodzice

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Wrocław

ul. Wrocławska 33d, hala H,

55- 09 Długołęka

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Zielona Góra

Al. Zjednoczenia 104 A,

65-001 Zielona Góra

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Geis / K-EX - opinie

Profesjonalizm firmy K-EX a następnie włączenie jej w szeregi Geis Group świadczy o dużym potencjale jaki miała ona w sobie. Internetowe portale zbierające dane i opinie na temat firm kurierskich potwierdzają, że firma K-EX cieszyła się wielkim zadowoleniem i najlepszymi opiniami oraz ocenami wystawianymi przez klientów. Pozytywne opinie i wysokie zadowolenie z usług świadczonych przez K-EX / Geis wyrażają nie tylko klienci indywidualni, ale także firmy i przedsiębiorstwa korzystające z rozbudowanej i atrakcyjnej oferty. Dzięki wstąpieniu K-EX w szeregi Grupy Geis przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, poszerza swój zasięg, wprowadza nowe udogodnienia korzystając z doświadczenia Geis. Wpływa to na coraz większe zadowolenie klientów firmowych i indywidualnych.

K-EX / Geis - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

1. Jak wysłać paczkę kurierem K-EX?

Zamówienie kuriera K-EX / GEIS można zrealizować korzystając z następujących opcji:

- Kontakt z biurem obsługi klienta firmy.

Tel.: +48 22 212 28 00

Fax: +420 951 220 259

E-mail: info@geis.pl

- Zamówienie z wykorzystaniem dostępnego formularza na stronie internetowej firmy - https://www.geis.pl/pl/zamowienie. Formularz zamówienia nie jest skomplikowany. Można bez problemu go wypełnić. Formularze są dostępne do konkretnych przesyłem pod interesującymi klienta zakładkami. Po uzupełnieniu wymaganych pól konieczna jest akceptacja regulaminu firmy Geis. Wykonanie tych wszystkich czynności zajmuje chwile, a zamówienie jest gotowe do realizacji. System posiada jednak swoje wady, gdyż brakuje w nim kalkulatora przesyłki, którzy od razu po wypełnieniu przedstawia koszt nadania paczki. Wycena kuriera jest generowana na podstawie gabarytów przesyłki. Warto wtedy skorzystać z oferty KurierNetPlus, która posiada kalkulator obliczający cenę za wysłane towary, przy czym gwarantuje korzystanie z usług K-EX / Geis po atrakcyjnych cenach.

2. Jak wydrukować list przewozowy?

Dokumenty przewozowe są dostępne do wydrukowania bezpośrednio po wykonaniu procesu zamówienia usług kurierskich. Konieczne jest wydrukowanie listów przewozowych w dwóch egzemplarzach - dla nadawcy oraz kuriera.

3. Do której rozwożą przesyłki?

Godziny dostarczania przesyłek są zróżnicowane. Kurierzy kontaktują się z odbiorcą na 2 godziny przed dostarczeniem przesyłki. W przypadku pytań firma prosi o kontakt z infolinią pod numerem +48 22 212 28 00. Infolinia dostępna jest w godzinach 8:00-17:00.

Galeria

kuriernetplus-tanie-przesylki-kurierskie
Przesylki-kurierskie-oferta-tanich-wysylek