Załóż bezpłatne konto

Kurier DPD

Wszystkich, których interesuje nadanie paczki na terenie Polski lub do któregoś z krajów europejskich warto skierować do DPD. Firma ta posiada w całej Europie około 27 tysięcy Punktów, gdzie zamówić można usługi kurierskie, a w naszym kraju liczba takich Punktów w sieci sięga już ponad tysiąca.

Kurier DPDŹródło zdjęcia: Oficjalna strona DPD POLSKA

Wygodna wyszukiwarka na stronie umożliwia zlokalizowanie tych najbliżej położonych wraz z informacją o godzinach otwarcia i danymi kontaktowymi. Większość z Punktów Pickup służy do nadawania opłaconych przesyłek oraz nadawania ich na miejscu wraz z dokonaniem opłaty.

Kilka faktów o firmie DPD

Rozpoczynając współpracę z firmą kurierską warto dowiedzieć się więcej na temat jej historii oraz sprawdzić aktualne dane dotyczące jej działalności. W przypadku DPD Polska mamy do czynienia z częścią drugiej co do wielkości międzynarodowej sieci kurierskiej w Europie o nazwie DPD Group. Na rynku polskim firma radzi sobie świetnie od ponad 25 lat.

Świadczy o tym chociażby dokonana w ostatnim czasie transakcja zakupu innej firmy kurierskiej o nazwie Siódemka S.A. oraz zmiana wizerunku i wyjście na pozycję lidera. Nowa strategia marki wprowadzona przez właściciela całego holdingu GeoPost należącego do poczty francuskiej La Poste zakłada zapewnienie jednolitych standardów obsługi klienta we wszystkich krajach grupy.

Zatrudniając około 5 tysięcy kurierów oraz dzięki nowoczesnej infrastrukturze na którą składają się między innymi 2 centralne sortownie w Strykowie koło Łodzi oraz Rawie Mazowieckiej i 4 centra sortujące w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Gliwicach, DPD Polska jest w stanie świadczyć usługi terminowo i w sposób dopasowany do potrzeb klienta. Z liczbą 95 milionów paczek doręczonych w 2015 roku przyczynia się do sukcesu całej DPD Group dostarczającej codziennie nawet do 3,6 mln przesyłek na całym świecie.

DPD - najlepszy dostawca według CENEO

Limity wagowe i gabarytowe paczek w DPD

Tak jak i inne firmy kurierskie, również DPD oferuje swoim klientom możliwość nadania paczek w określonych limitach wag i rozmiarów.

 1. W transporcie krajowym są to:

 • przesyłki kopertowe,

 • paczki o wadze od 1 do 31,5 kg i rozmiarach, których długość nie może przekroczyć 175 cm, a suma wysokości, szerokości i długości nie przekroczy 300 cm (paczka musi mieć kształt prostopadłościanu, z którego nie będzie wystawał żaden element ponad określone wymiary),

 • palety do 700 kg o podstawie maksymalnie 80 cm x 120 cm i maksymalnej wysokości wraz z paletą 180 cm 9towar nie może wystawać poza obrys i powinien po zapakowaniu mieć kształt prostopadłościanu).

 1. W transporcie międzynarodowym w serwisie DPD Classic:

 • przesyłki kopertowe,

 • paczki o maksymalnej wadze 31,5 kg i maksymalnej długości 175 cm i sumie wymiarów nie przekraczającej 300 cm, w kształcie prostopadłościanu, bez wystających elementów, z listem przewozowym umieszczonym na górnej powierzchni,

 • paleta do 700 kg o wymiarach u podstawy 80 x120 cm i wysokości razem z paletą do 170 cm

Z DPD można także nadać paczki niestandardowe, nie spełniające powyższych kryteriów, a przewoźnik podaje szereg rad jak je zapakować. Natomiast wszystkie paczki standardowe zapakowane są w opakowania firmowe z logo DPD, za które uważa się:

 • koperty tekturowe

 • foliopaki

 • opakowania kartonowe

Warto też zapoznać się z dostępną na stronie DPD listą towarów zabronionych oraz towarów objętych restrykcjami w obrocie międzynarodowym, żeby niepotrzebnie nie narażać się na kłopoty przy wysyłce.

Tanie wysyłki z naszą firmą!

Jakie są ceny wysyłek krajowych DPD?

Ceny wysyłek krajowych można sprawdzić na oficjalnej stronie DPD w zakładce Cennik. Jednak porównując je z ofertą DPD w serwisie kuriernetplus.pl odkryjemy możliwość skorzystania z cennika promocyjnego DPD.

DPD w transporcie krajowym paczek proponuje jeszcze kilka dodatkowych usług, za które oczywiście płaci się dodatkowe koszty, takie jak dopłata za przesyłkę niestandardową, pobranie należności od odbiorcy, ubezpieczenie przesyłki zależne od kwoty, na jaką chcemy ubezpieczyć jej zawartość, zwrot potwierdzonych dokumentów załączonych do przesyłki i wiele innych.

Jakie są ceny wysyłek zagranicznych DPD?

Cennik Międzynarodowy DPD zamieszczony w serwisie kuriernetplus.pl obejmuje obecnie przesyłki do 17 krajów europejskich, z podziałem na trzy grupy wagowe:

 • paczki do 3 kg

 • paczki do 10 kg

 • paczki do 31 kg

Wysyłki do niektórych krajów, takich jak Dania, Estonia i Francja mogą być objęte dopłatą strefową w wysokości 61,50 zł. Dodatkowo płaci się również w przypadku:

 • przesyłki o nieregularnym kształcie,niestandardowej,

 • dodatkowego ubezpieczenia przesyłki,

 • przekroczenia limitu wagi wyznaczonego na 31,5 kg,

 • opcji potwierdzenia doręczenia przesyłki w wersji papierowej lub elektronicznej

Elektroniczny system kurierskiŹródło zdjęcia: DPD POLSKA

Tracking – śledzenie przesyłki w DPD

Kiedy jesteśmy pewni, że nasza paczka została właściwie opakowana i zaadresowana, możemy zająć się wezwaniem kuriera DPD do jej odbioru. Po oddaniu przesyłki w jego ręce wcale nie tracimy z nią kontaktu. W zakładce „Zlokalizuj paczkę” przewoźnik udostępnia nam wygodne narzędzie do śledzenia przebiegu trasy naszej przesyłki. Tak zwany tracking odbywa się za pomocą wpisania w okno dialogowe numeru przesyłki, numeru referencyjnego lub numeru awiza/nadania. Jednocześnie możliwe jest śledzenie az dziesięciu różnych przesyłek poprzez opcję „dodaj przesyłkę”.

H2: Rozwiązania dla biznesu i sklepów internetowych

DPD chce się rozwijać wraz z działającymi na naszym rynku firmami i sklepami internetowymi. W tym celu tworzy specjalne aplikacje dla klientów biznesowych, dzięki którym mogą oni zarządzać wysyłkami swoich towarów w kraju i za granicą. Automatyzacja procesu nadania, skraca czas pracy i ułatwia wykonanie tego zadania, a stały dostęp do danych pozwala na monitorowanie przesyłek i optymalizowanie ich kosztów.

Tak samo korzystając z DPD w ramach usług kurierskich na KurierNet mamy możliwość importowania danych zamówień z Allegro. Natomiast oprogramowania SHOPLO i ecommerce24.pl, na których opiera się wiele sklepów internetowych pozwalają na zamawianie kuriera bezpośrednio z poziomu sklepu.

 

Różnice pomiędzy DPD a innymi firmami kurierskimi

Bezpośrednie podejście do klienta oraz wsłuchanie się w jego potrzeby nie są tylko marketingowymi sloganami, ale mają w DPD swoje praktyczne przejawy. Na stronie tej firmy kurierskiej możemy znaleźć wyjątkowo czytelną instrukcję pakowania przesyłek, z uwzględnieniem przesyłek niestandardowych lub wymagających szczególnego traktowania, takich jak:

 • Urządzenia sanitarne

 • Elektronika i sprzęt RTV i AGD

 • Artykuły motoryzacyjne

 • Odzież

 • Artykuły szklane

 • Opony

Klienci indywidualni mogą liczyć na prosty sposób wyceny i nadania przesyłek online, a po ich nadaniu skorzystać z narzędzia do śledzenia ich trasy aż do doręczenia. Specjalnie dla ich wygody powstały punkty PickUp do nadawania i odbioru paczek w dogodnym czasie i lokalizacji.

Z kolei klientom biznesowym DPD proponuje wiele nowoczesnych rozwiązań, które pomogą zarządzać procesem wysyłek, a także zoptymalizować ich koszty. Przykładem może być stała kwota abonamentu dla małych firm albo ekspresowe usługi kurierskie na międzynarodowych trasach. Do tego szereg rozwiązań IT, takich jak niezbędne aplikacje do organizacji sprzedaży wysyłkowej w wielu branżach.

Jak wezwać kuriera DPD do domu?

Decydując się na wysłanie przesyłki z DPD możemy skorzystać z formularza wysyłki online na stronie DPD lub pójść z nią do punktu PickUp i tam ją nadać uiszczając opłatę jak też użyć w tym celu platformy kuriernetplus.pl. Trzecie rozwiązanie jest wygodne i daje wiele dodatkowych możliwości, dlatego warto je polecić. Szczególnie ze względu na nieskomplikowana procedurę zamawiania kuriera DPD przez serwis KurierNetnie obywająca się w kilku poniższych krokach:

 1. Rejestracja konta w serwisie kuriernetplus.pl i akceptacja Regulamin, po czym użytkownik otrzymuje mailowo potwierdzenie oraz dane dostępowe do konta.

 2. Logowanie do serwisu za pomocą danych dostępowych i wypełnienie formularza z danymi paczki.

 3. Zaznaczenie DPD jako przewoźnika i zapoznanie się z jego Regulaminem, a następnie decyzja co do rodzaju oferowanej przez DPD usługi kurierskiej (np. classic lub express) zakończone zatwierdzeniem zlecenia.

 4. Opłacenie kwoty za usługę kurierską zgodną z cennikiem KurierNet, w wyniku którego przyjdzie mailowo potwierdzenie przyjęcia realizacji usługi kurierskiej.

 5. Wydrukowanie listu przewozowy lub etykiety wygenerowanej przez serwis kuriernetplus.pl, które trzeba będzie wręczyć wraz z paczką kurierowi DPD przybyłemu do naszego domu.

Opinie klientów na temat usług kurierskich DPD

Na pewno szukając odpowiedniego przewoźnika dla planowanych wysyłek warto zwrócić uwagę, jaką opinią wśród klientów cieszy się DPD. Wielu z nich doceni elastyczność oferty, która obejmuje:

 • konkurencyjne ceny przesyłek krajowych i zagranicznych,

 • ubezpieczenie przesyłki w standardzie do 1000 zł,

 • możliwość nadania paczki za pobraniem,

 • opcję zwrotu paczki,

 • odbiór paczki w punkcie PickUp aż do 7 dni,

 • wyznaczenie dokładnej godziny doręczenia paczki pod adres,

 • doręczenie w sobotę,

 • wiele usług dodatkowych.

Najczęściej zadawane pytania

Tak jak wielu nowych klientów DPD, również i my możemy mieć sporo pytań, na które nie od razu znajdziemy odpowiedź na stronie głównej tej firmy kurierskiej. W celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości możemy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta przez infolinię, wysłać maila lub rozpocząć czat z konsultantem. Dobrze jest też poczytać na forach najczęściej zadawane pytania dotyczące DPD.

Jak ubezpieczyć paczkę?

W standardzie DPD oferuje ubezpieczenie przesyłki do kwoty 1000 zł. Jeśli interesuje nas wyższa kwota ubezpieczenia, tak by w razie ewentualnych zdarzeń losowych móc dochodzić wyższego odszkodowania, powinniśmy zapoznać się z cennikiem krajowym i międzynarodowym, gdzie podano ceny takiego ubezpieczenia w zależności od wysokości żądanej kwoty ubezpieczenia.

czy przesyłki bezpiecznie i terminowo dotrą na miejsce przeznaczenia?

Firma kurierska wykonując usługę we własnym imieniu jak też za pośrednictwem serwisu KurierNet ma obowiązek dołożyć wszelkich starań terminowej i bezpiecznej dostawy. Kolejne etapy na trasie przesyłki możemy obserwować za pomocą narzędzia do trackingu.

Dlaczego warto wybrać DPD wśród usług kurierskich na KurierNet?

Niewątpliwe największym atutem oferty DPD na platformie kuriernetplus.pl są promocyjne ceny niektórych przesyłek. Innymi ważnymi argumentami za wybraniem DPD są przydatne aplikacje do zarządzania wysyłkami i śledzenia ich oraz możliwość odbioru paczek i listów w dość gęsto umiejscowionych punktach PickUp.

Kusząco przedstawia się również propozycja Cennika premium przy minimum 40 paczkach miesięcznie. W końcu korzystanie z pośrednictwa KurierNet ułatwia sprawę rozliczeń dzięki rozwiązaniom takim jak jak konto prepaid, jedna zbiorcza faktura na koniec miesiąca czy też gwarancja szybkich zwrotów pobrań.