Załóż bezpłatne konto

Kurier DHL

Z pewnością wielu z nas miało już okazję korzystać z usług DHL, jednej z najbardziej popularnych firm kurierskich w naszym kraju. Widząc charakterystyczne czerwone logo na żółtym tle widniejące na opakowaniach przesyłek, kurtkach kurierów czy na samochodach dostawczych zazwyczaj nie zastanawiamy się, jaką misję poza dostawą przesyłek może ono symbolizować.

Zdjęcie promocyjne kuriera DHLŹródło zdjęcia: Oficjalna strona DHL

Tymczasem pracownikom DHL w codziennej pracy przyświecają bardzo szczytne cele, ponieważ, jak sami siebie określają, są firmą logistyczną dla świata, która nie tylko przewozi towary i dokumenty, ale również dostarcza pomyślności, transportuje zdrowie, zasila rozwój i niesie radość. Może brzmi to górnolotnie, jednak doskonale oddaje zaangażowanie społeczne tego najbardziej międzynarodowego koncernu logistycznego na świecie. Dowiedzmy się o nich więcej.

Tanie wysyłki z naszą firmą!

Kilka ciekawych informacji na temat firmy DHL

DHL stanowi część Deutsche Post DHL Group, jednego z największych koncernów działających w branży przesyłek pocztowych i logistyki na świecie. Obecni są w 220 krajach i regionach, a łączna liczba ich pracowników przekracza 340 tysięcy. Wspomniana wyżej odpowiedzialność społeczna jest głównym elementem strategii DHL. Mottem firmy jest „Living Responsibility”, które w praktyce oznacza realizację następujących działań:

  • GoGreen- jako przewoźnik mający w swojej flocie dziesiątki tysięcy aut dostawczych DHL stara się ograniczyć emisję CO2 w ich codziennej pracy optymalizując zużycie paliwa i skracając ich trasy.

  • GoHelp- to partnerstwo z ONZ podczas zarządzania kryzysowego. DHL wspiera wiele akcji humanitarnych, między innymi organizacje odbudowujące domy dla mieszkańców Ameryki Południowej i Karaibów, którzy utracili je w wyniku naturalnych katastrof.

  • GoTeach to program skierowany do młodych ludzi z biednych zakątków świata mający pomóc im w dostępie do nauki i miejsc pracy.

  • Nasi ludzie- naszą siła; zgodnie z tą zasadą DHL jako jeden z największych pracodawców na świecie dba o wszechstronny rozwój zatrudnionych osób, wspierając na przykład działania na rzecz obejmowania kierowniczych stanowisk przez kobiety lub fundując stypendia dla zdolnych dzieci pracowników.

Rozwiązania KurierNet dla biznesu internetowego

Sektor e-commerce jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się na rynku. Wiele firm produkcyjnych i handlowych uruchamia swoje sklepy online, w których klienci mogą zamawiać towary, a właściciele mogą zlecać ich transport bezpośrednio z poziomu sklepu.

Serwis KurerNet chce aktywnie uczestniczyć w tych działaniach, proponując innowacyjne rozwiązania e-commerce, takie jak zaawansowane API serwisu kuriernetplus.pl, które daje możliwość zintegrowania dowolnego systemu z platformą tanich przesyłek kurierskich. Dzięki połączeniu konta KurierNet z kontem Allegro użytkowcy importują bez problemów dane swoich zamówień i nie muszą ich później wpisywać oddzielnie do formularza.

Wreszcie serwis kuriernetplus.pl zadbał o integrację z takimi oprogramowaniami jak Shoplo i ecommerce24h.pl, aby oparte na nich sklepy online miały opcję zamawiania przesyłek przez Kurier Net.

Jak sprawdzić kuriera DHL?Źródło zdjęcia: Oficjalna strona DHL

Śledzenie i sprawdzenie gdzie jest kurier w DHL

Bywają przesyłki na które czekamy z wyjątkową niecierpliwością. Wtedy planowany czas doręczenia wydaje nam się dłużyć w nieskończoność. Aby być pewnym, że wszystko odbywa się prawidłowo i paczka lub list są na właściwej drodze pod nasz adres skorzystajmy z opcji „sprawdź przesyłkę” na stronie głównej DHL wpisując numer listu przewozowego. Nowością jest specjalna aplikacja do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym. Użytkownik otrzymuje powiadomienia mailem lub sms o zmieniającym się statusie przesyłki.

Różnice pomiędzy DHL a innymi firmami kurierskimi (UPS, DPD)

Podstawową różnicą interesującą klientów firm kurierskich będzie oczywiście różnica w cenie przesyłek. Analizując ceny zawarte w Cenniku Krajowym Standard na kuriernetplus.pl możemy stwierdzić, że oferta DHL jest korzystniejsza od ofert UPS i DPD dla palet o wadze 70-1000 kg. W przypadkach innych przesyłek za wyborem DHL przeważyć będą musiały względy takie jak gwarancja szybkiej dostawy lub ubezpieczenie przesyłki.

Na pewno dużym plusem oferty DHL jest opcja zmiany adresu za niewielką dodatkową opłatą, jeśli jest on w obrębie tego samego oddziału doręczającego, natomiast jeśli wiąże się ze zmianą na adres znajdujący się w innym oddziale doręczającym dochodzi do podwojenia kosztów przesyłki.

Jak zamówić kuriera DHL ?

Korzystanie z platformy KurierNet należy zacząć od zarejestrowania swojego konta użytkownika i odebrania mailem danych dostępowych do logowania. Po przejściu tego etapu zamówienie kuriera na przykład z DHL będzie odbywało się w sposób automatyczny, poprzez wypełnienie formularza z danymi paczki, dokonanie opłaty za usługę kurierską zgodnie z cennikiem KurierNet i wydrukowanie wygenerowanego listu przewozowego bądź etykiety, z którymi oczekiwać będziemy na przyjazd kuriera po odbiór przesyłki. Zapraszamy do naszego wpisu w centrum informacji na temat zamówienia kuriera

Opinie i korzystanie z DHL

Jeśli chcemy dotrzeć do rzetelnych wiadomości o ofercie i działalności firmy DHL możemy zapoznać się z informacjami prasowymi, a także biblioteką multimedialną dostępna na stronie koncernu. Natomiast jeśli interesują nas opinie zwykłych użytkowników oraz przykłady, jak korzystać z usług DHL, raczej powinniśmy przeszukać fora tematyczne, na których internauci dzielą się swoimi wrażeniami albo obejrzeć kilka filmików instruktażowych na Youtube, które w prosty sposób pokażą na przykład, jak zamówić kuriera DHL, jak nadać przesyłkę albo jak należy zapakować paczkę.

Kilka powtarzających się pytań na temat usługi DHL

Jako nowi klienci tej firmy kurierskiej mamy prawo nie wiedzieć wszystkiego i dopytywać o szczegóły oferty. Z naszymi pytaniami powinniśmy się zwrócić telefonicznie do Działu Obsługi Klienta lub wypełnić formularz kontaktowy albo też wysłać do nich maila. Nie zaszkodzi także sprawdzić listę FAQ.

Jak nadać paczkę i zamówić kuriera do domu w DHL?

Po zapakowaniu paczki w karton o regularnych kształtach, zmierzeniu jego wymiarów i oszacowaniu wagi możemy przystąpić do wypełniania formularza online albo bezpośrednio na stronie DHL albo w serwisie takim jak KurierNet. Po opłaceniu usługi przez internet i wygenerowaniu listu przewozowego pozostanie już tylko czekać na przyjazd kuriera po odbiór paczki.

Dlaczego warto skorzystać z kuriera DHL przez serwis KurierNet?

Jak pokazuje porównanie cenników bezpośrednio u kuriera i w serwisie KurierNet niektóre przesyłki mogą być tańsze przy zamówieniach przez pośrednika, który wynegocjował dla nich ceny specjalne. Poza tym zostając użytkownikiem platformy KurierNet uzyskujemy dostęp do wygodnych form rozliczeń za nadane przesyłki, takie jak zbiorcza faktura na koniec miesiąca albo konto prepaid. Warto tez wspomnieć o zastosowaniu cennika Premium już od 40 paczek miesięcznie, co pozwoli znacznie obniżyć ogólne koszty wysyłek.