Załóż bezpłatne konto

E-Usługi kurierskie

To zadziwiające z jak wielu e-usług korzystamy na co dzień nie zawsze sobie to uświadamiając. Tymczasem każde sprawdzenie wiadomości na portalu informacyjnym, użycie porównywarki cen w celu znalezienia interesującego nas produktu lub wejście na forum tematyczne, gdzie podzielimy się wrażeniami z innymi członkami społeczności to już skorzystanie z oferty jednej z funkcjonujących w internecie firm świadczących usługi drogą elektroniczną.

E-usługi internetowe

Branża e-usług w naszym kraju rozwija się bardzo dobrze, a my mamy okazję wykorzystywać ją do coraz bardziej precyzyjnych celów.

Oferta API dla sklepów i allegro

Aby usługa internetowa mogła dobrze funkcjonować na portalu lub na oficjalnej stronie firmy potrzebne jest tak zwane API. Aplikacja utworzona w konkretnym celu, takim jak porównywanie cen, wyszukiwanie ofert lub nadanie przesyłki powinna być wyposażona w odrębny interfejs programistyczny czyli zestaw reguł i opisów służących do skomunikowania się z innymi programami komputerowymi.

Nabywcy API otrzymują komplet informacji potrzebnych do komunikacji z serwisem, takich jak adresy metod do wysyłania parametrów w odpowiednim formacie. Jako przykład podać można API serwisu KurierNetplus.pl, które równie dobrze służy do obsługi sklepów internetowych jak i do obsługi konta na Allegro.

Obsługa przesyłek i kurierów sklepów internetowych

Nasze usługi wysyłki tanich przesyłek kurierskichKlienci sklepów internetowych z pewnością docenią fakt szybkiej i bezproblemowej dostawy przesyłki zawierającej zakupiony przez nich towar. Sklepy internetowe, które zdecydują się na zastosowanie API serwisu kuriernetplus.pl będą mogły zaoferować swoim klientom zamówienie kuriera bezpośrednio z poziomu sklepu. API KurierNetplus.pl wykorzystać można co najmniej w dwojaki sposób:

  1. Dzięki możliwości integracji dowolnego systemu internetowego z platformą tanich przesyłek kurierskich firmy sprzedające towary online mogą stosować nowoczesne rozwiązania logistyczne. Z kolei e-klepy działające w oparciu o oprogramowanie shoplo mają w standardzie dostępną aplikację do zamawiania kuriera bezpośrednio z poziomu sklepu, a te, które wykorzystują oprogramowanie ecommerce24h.pl opcję zamówienia przesyłki mają udostępnioną w panelu.

  2. Połączenie konta z kontem Allegro pozwala na import danych złożonych zamówień. W ten sposób podczas składania zlecenia nie trzeba będzie wpisywać danych kontrahentów.

Oferta tanich przesyłek

Dla większej satysfakcji klienta KurierNetPlus skupił się na współpracy ze sprawdzonymi partnerami. Korzystając z serwisu kuriernetplus.pl klient sam decyduje, z jakiego kuriera woli skorzystać, czy ma to być dostawa bezpośrednio pod wskazany adres za pomocą firm takich jak DHL, DPD, UPS, czy też odbierze przesyłkę osobiście w jednym z paczkomatów Inpost. Na pewno decydującym czynnikiem w wielu przypadkach będzie koszt nadania przesyłki.

Ceny mogą różnić się w zależności od Kuriera, ale też będą zależały od właściwości przesyłki, czyli jej wagi i rozmiarów. Aplikacja KurierNetPlus pozwala na błyskawiczne porównanie różnych ofert i wybranie tej najkorzystniejszej. Do tego, podczas oczekiwania na swój towar każdy klienta ma możliwość monitorowania trasy przesyłki, tak by być pewnym, że otrzyma ją terminowo.

Rozwiązania E-commerce KurierNetPlus

Skorzystanie z serwisu KurierNetPlus warto polecić wszystkim tym, którzy chcą nadać swoją przesyłkę w prosty sposób, a przy tym być pewnym, że jest to najtańsza lub najszybsza opcja. Dzięki kompleksowemu porównaniu ofert z kilku firm kurierskich uda się w możliwie najkrótszym czasie wybrać najbardziej atrakcyjna opcję wysyłki.

Oprócz dostępu do oferty najlepszych kurierów w Polsce KurierNetPlus daje jeszcze korzystne opcje rozliczeń w e-commerce. Posiadacze konta prepaid zyskują pełną kontrolę nad wydatkami, a zamawiający przesyłki za pobraniem mogą liczyć na szybkie zwroty pobrań. Ponadto użytkownicy serwisu mają możliwość otrzymywania jednej, zbiorczej faktury na koniec miesiąca, a przy nadawaniu 40 paczek miesięcznie obniżenia kosztów przez zastosowanie Cennika Premium.