Centrum Informacji

W tym miejscu znajdziesz odpowiedź na większość swoich pytań

Właścicielem serwisu oraz administratorem danych jest firma:

Kuriernet

NIP: 825-183-24-75

Numer rachunku bankowego: 22 1140 2017 0000 4202 0997 0981

Wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Burmistrza Miasta Wołomin pod nr 14831

 

 email: biuro@kuriernet.pl

 tel. 0-22 266 86 32

fax. 0-22 266 86 33

Jesteśmy do waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00

 

UWAGA:

Nie przyjmujemy paczek w naszym biurze, prosimy o składanie zleceń poprzez stronę www.kuriernet.pl

 

 

 • HANDEL XXI WIEKU - EKSPANSJA E-COMMERCE
  • E-commerce
  • Definicja e-commerce / Platformy e-commerce
  • Wyróżnia się dwa rodzaje platform e-commerce:
  • Jak działa e-commerce?
  • Branża e-commerce
  • Kluczowy obszar – wysyłka i kurierzy!
  • Logistyka z KurierNet
  • Rozwiązania dla sklepów internetowych i allegro
  • Młode firmy – jak taniej wysyłać kurierem?
  • Zalety korzystania z kuriernet.pl

HANDEL XXI WIEKU - EKSPANSJA E-COMMERCE

handel XXI wieku

E-commerce

 

Rozwój technologii, a w szczególności technologii informatycznych, sprawia, że wiele dziedzin aktywności człowieka przenoszonych jest, z mniejszym lub większym sukcesem, w świat wirtualny. Jedną z aktywności ludzkiej, która w cyberprzestrzeni od wielu lat notuje coraz większą ekspansję, jest handel. Handel elektroniczny, znany jest również pod nazwą e-handel.

Jednakże najbardziej popularnym określeniem handlu elektronicznego jest angielska wersja - e-commerce (z ang. e-handel) ukuta w 1997 roku przez IBM. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem e-handlu są sklepy internetowe.

 

Definicja e-commerce / Platformy e-commerce

 

E-commerce to sposób wymiany dóbr wykorzystujący urządzenia elektroniczne. Wszystkie transakcje pomiędzy sprzedającym a kupującym odbywają w sieciach opartych na protokole IP. Za pośrednictwem e-handlu można nabywać zarówno usługi, jak i wszelakie towary. Zamówienie ich odbywa się on-line. Wszystkie inne czynności, jak dostawa lub płatności mogą być realizowane poza systemem elektronicznym.

Do działania e-commerce wymagana jest odpowiednia platforma. Wiele sklepów internetowych decyduje się na skorzystanie z gotowych już platform e-commerce. Na terenie Polski dostępnych jest ich kilkadziesiąt. Platformy e-commerce to dedykowane oprogramowania dla sklepów internetowych. Często wybór platformy decyduje o sukcesie sklepu.

Pośród platform istnieją rozwinięte oprogramowania płatne, które dają bardzo duże możliwości sprzedawcom. Dostępne są także platformy darmowe, których użytkowanie cechują pewne ograniczenia.

 

Wyróżnia się dwa rodzaje platform e-commerce:

 • platformy dedykowane będące specjalnym oprogramowaniem idealnie dostosowanym do wymagań klienta i zostało napisane pod usługę. Daje ono nieograniczone możliwości korzystania oraz rozbudowy systemu;

 • oprogramowanie pudełkowe, w których wyróżniamy oprogramowanie pudełkowe darmowe, oprogramowanie pudełkowe płatne oraz oprogramowanie pudełkowe w formie dzierżawy. Wadą oprogramowań pudełkowych jest ich zamknięta struktura, jednakże w większości przypadków są one w 100% wystarczające i zapewniają dostęp do wszystkich tych opcji, które konieczne są do prowadzenia sklepu internetowego.

Jak działa e-commerce?


e-commerce

W handlu internetowym wyróżniane są jego trzy typy:

- bezpośredni - direct e-commerce - wszystkie działania, łącznie z dostarczeniem usługi, odbywają się poprzez sieć

 • pośredni - indirect e-commerce - poszukiwanie, zamówienie i zakup towaru

 • odbywa się w sieci, natomiast dostarczenie jest realizowane drogą tradycyjną

 • hybrydowy - hybridal e-commerce - polega on na czasowym zastępowaniu procedur elektronicznych, procedurami tradycyjnymi.

  Do korzystania z usług branży e-commerce wystarczy komputer, smartfon lub tablet z dostępem do internetu. Szeroka dostępność towarów oferowanych przez handel internetowy generuje nieograniczone możliwości, czego efektem jest niezwykle dynamiczny rozwój e-handlu.

Branża e-commerce

 

Handel internetowy to określone systemy działania w sieci internetowej. Odpowiednią charakterystykę działalności branży e-commerce przedstawia rozróżnienie, które dokonane zostało z uwagi na podmioty biorące udział w wymianie handlowej w cyberprzestrzeni. Rozróżnienie to przedstawia się następująco:

 • B2B (z ang. business-to-business) - wymiana handlowa pomiędzy przedsiębiorstwami;

 • B2C (z ang. business-to-consumer) - wymiana handlowa pomiędzy przedsiębiorstwem a konsumentem. Ten rodzaj jest niezwykle popularny, gdyż obejmuje sprzedaż detaliczną w internecie. Do rodzaju B2C należą wszystkie sklepy internetowe oraz popularne aukcje w sieci;

 • C2C (z ang. consumer-to-consumer) - w tym wypadku konsument występuje niekiedy w roli sprzedawcy, co również stało się bardzo nośne w internecie, szczególnie ze względu na istniejące na stronach www portale aukcyjne;

 • C2B (z ang. consumer-to-business) - wymiana handlowa pomiędzy konsumentem i przedsiębiorstwem.

  Branża e-commerce zapewnia wiele korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom. Dzięki handlowi internetowemu klient ma dostęp do nieograniczonej liczby towarów. Poprzez internet może swobodnie dokonać wyboru, nie jest ograniczony ani czasem, ani miejscem.

  Oferty w sieci są ciągle aktualizowane, przez co klient ma dostęp do najnowszych towarów, które spokojnie może porównywać, żeby zdecydować o odpowiednim dla siebie, spełniającym jego oczekiwania asortymencie. Rynek e-handlu to także możliwość zdrowej i nieograniczonej konkurencji, a także dostępu do atrakcyjnych cen. System ten nie pozostaje również bez wad, choć tych jest znacznie mniej, niż zalet.

Kluczowy obszar – wysyłka i kurierzy!

 

Branża e-commerce napędza także inne rynki. Jednym z nich jest kluczowy obszar, bez którego handel internetowy nie mógłby sprawnie funkcjonować. Tym obszarem jest system wysyłki i dostarczania towarów realizowany przez firmy kurierskie.

Na terenie Polski poczta nie ma już monopolu na dostawę przesyłek. W kraju istnieje kilka wielkich przedsiębiorstw zajmujących się transportem i dostawą towarów. Kurierzy to dziś nieodłączny i niezwykle istotny element prawidłowego działania handlu internetowego. Zaczynając swoją aktywność w tej dziedzinie konieczny jest odpowiedni wybór firmy, która będzie realizowała dostawy towarów.

 

Logistyka z KurierNet

 

Oferta firm kurierskich działających na terenie Polski jest bardzo bogata. Każda z nich ma swoje słabsze i mocniejsze strony. Otwierając sklep internetowy trzeba zastanowić się nad wyborem firmy realizującej przesyłki kurierskie i szczegółowo zapoznać się z proponowaną ofertą. Dla przedsiębiorców, którzy sprawy logistyczne wolą powierzyć specjalistom, ale nie chcą penetrować szerokich ofert firm kurierskich, idealnym rozwiązaniem jest działalność logistyczna oferowana przez kuriernet.pl.

Firma ściśle współpracuje z największymi i kluczowymi przedsiębiorstwami kurierskimi w kraju, gwarantującymi nieograniczony dostęp na całym globie. Kuriernet.pl to usługi świadczone przez UPS, DPD, K-EX / GEIS oraz GLS. Dzięki umowie z kuriernet.pl cała logistyka zostanie prowadzona przez specjalistów. Panel klienta dostępny na stronie internetowej pozwala na pełną kontrolę nad wysyłkami. Dzięki firmie kuriernet.pl ciężar obsługi wysyłek zostaje przeniesiony na godnych zaufania profesjonalistów, którzy korzystają z serwisu największych dostawców.

 

Rozwiązania dla sklepów internetowych i allegro


zakupy przez internet

Kuriernet.pl oferuje specjalne opcje dla sklepów internetowych oraz użytkowników korzystających z największego portalu aukcyjnego w kraju, jakim jest allegro.pl. Firma kuriernet.pl ma świadomość ekspansji i wagi rynku e-commerce oraz jego trzonu, jakim są przesyłki kurierskie.

Dzięki portalowi można być pewnym, że przesyłka zostanie szybko i bezpiecznie dostarczona pod wyznaczony adres, a to dzięki współpracy z kluczowymi firmami kurierskimi będącymi potentatami na rynku światowym. Dzięki partnerskiej współpracy również koszta wysyłki są jeszcze bardziej atrakcyjne niż bezpośrednio w ofercie dostawców.

 

Młode firmy – jak taniej wysyłać kurierem?

 

Kuriernet.pl wspiera swoimi działaniami młode firmy. Rozumiejąc realia, z jakimi muszą zmierzyć się młodzi przedsiębiorcy, firma oferuje specjalny pakiet usług dla młodych firm. Jak skorzystać z tej atrakcyjnej opcji? Jeśli przedsiębiorstwo ma staż nie dłuższy niż sześć miesięcy wystarczy przesłać dokumenty potwierdzające założenie firmy do kuriernet.pl. Wtedy też firma oferuje młodym przedsiębiorcom specjalny abonament biznesowy na okres 90 dni. Dzięki tej opcji nie trzeba martwić się deklaracją ilości przesyłek kurierskich, do tego korzystając z najbardziej atrakcyjnych cen za usługi firm kurierskich cieszących się bezpieczeństwem i gwarancją dostawy paczek do każdego miejsca na globie. Dzięki kuriernet.pl młode firmy mają dostęp do usług UPS, DPD, K-EX / GEIS oraz GLS.

 

Zalety korzystania z kuriernet.pl

 

Oferta kuriernet.pl zapewnia rozwój firmie korzystającej z jej usług oraz pozwala na przeprowadzenie najbardziej skomplikowanych operacji logistycznych związanych z wysyłką towaru gwarantując dostęp do serwisu najważniejszych firm kurierskich. Kuriernet.pl nie wymaga podpisywania umowy. Wystarczy zalogować się do systemu, by w tym samym czasie uzyskać możliwość wykonywania wszystkich operacji logistycznych zapewnianych przez firmy kurierskie. Poprzez portal klient może zarządzać usługami o każdym czasie i z każdego miejsca na świecie.

Spośród wielu wariantów na portalu kuriernet.pl można korzystać, np. z książki adresowej, historii dostaw, monitoringu i trackingu przesyłek. System przygotowuje także listy przewozowe. Poprzez panel uzyskuje się dostęp do bardzo atrakcyjnych form wysyłki oraz opłat za nie, a to dzięki partnerstwu z UPS, DPD, K-EX / GEIS oraz GLS. Kuriernet.pl gwarantuje również pełne bezpieczeństwo danych oraz systemu płatności dzięki zastosowaniu najnowszych technologii szyfrowania. Kuriernet.pl to idealny partner dla przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych działających w branży e-commerce.

 
 
 

Infolinia DPD: 22 577 55 55   cc@dpd.com.pl

 

 

Kurier DPD

 • DPD - krajowy gigant w branży kurierskiej
  • Wysyłka z DPD
  • Monitoring przesyłek w DPD
  • Rodzaje usług świadczonych przez DPD
  • Cennik kurierski DPD
   • DPD najtaniej z KurierNet!
  • Kontakty i godziny pracy wybranych oddziałów DPD
  • Regulamin DPD
  • Praca jako kurier w DPD
  • Opinie o kurierach DPD
  • Gabaryty przesyłek – jakie rozmiary i wagę można wysłać DPD?
  • Co wyróżnia DPD od innych firm kurierskich?
  • DPD - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)
   • Ile razy kurier próbuje dostarczyć przesyłkę DPD?
   • Czy kurier DPD dzwoni przed doręczeniem?
   • Czy dostarczane są przesyłki kurierskie w soboty?
   • Czas przesyłki – od czego zależy
   • Czy można otworzyć paczkę przy kurierze i sprawdzić zawartość?
   • Czy można odebrać przesyłkę w punkcie?
   • Dlaczego warto wysyłać przesyłki DPD z kuriernet.pl?
   • Umowy z kuriernet / DPD?
   • Co robić gdy kurier nie dzwonił, nie przyjechał?
   • Co się dzieje gdy kurier nie zastał nikogo w domu?
   • Jak sprawdzić czy kurier który przyjechał jest prawdziwy?
   • Czy można u kuriera zapłacić karta płatnicza?
   • Jak złożyć reklamację w DPD Polska?
   • Praca kuriera w święta, dni wolne od pracy, Sylwestra?
   • Który kurier jest lepszy? {dpd, siódemka, ups, gls}

DPD - krajowy gigant w branży kurierskiej

Firma DPD Polska to jedna ze strategicznych film na krajowym rynku branży kurierskiej. Podwalinami pod dzisiaj istniejącą firmę było przedsiębiorstwo Masterlink Express. Spółka powstała w 1991 roku, której całościowy kapitał był polski. Po siedmiu latach działalności firmę przejęła Grupa Poczty Szwedzkiej. Ten krok pozwolił firmie nabrać wiatru w żagle i zapoczątkował jej dynamiczny rozwój. Od roku 2002 firma jest członkiem DPD co umożliwiło firmie dostęp do ponad 30 krajów Europy. W tym samym roku firma wykupiła całościowe udziały w Air Cargo Poland przez co w oferta DPD znacznie się rozrosła.

Gałęziami działalności, które zaczęły funkcjonować stały się: usługi celne i spedycyjne, w tym lotnicze, morskie oraz naziemne. W roku 2004 firmę w całości przeją francuski GeoPost, którego właściciele jest poczta francuska La Poste. Rok 2007 to krystalizacji dawnego Masterlinka w DPD Polska Sp. z o.o.

Pod francuskimi skrzydłami firma nabrała rozpędu i w latach 2006-2012 zanotowała ogromny rozwój, które przykładem jest powstanie Centralnej Sortowni DPD w Strykowie. W 2014 roku DPD stała się liderem na krajowym rynku. Obrót spółki już wtedy przekraczał 1 mld złotych rocznie. W 2015 roku DPD ujednoliciła identyfikację tworzą DPDgroup. Ten sam rok przyniósł finalizację połączenia DPD z firmą Siódemka.

Notowania DPD są imponujące. Na terenie Polski znajdują się dwie centralne sortwonie (Stryków, Rawa Mazowiecka) oraz cztery centra sortujące (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Gliwice). Flota DPD w kraju, to 470 samochodów ciężarowych, które dziennie przemierzają ćwierć miliona kilometrów. Dane z roku 2015 informują, że w ciągu 12 miesięcy DPD doręczyło do klientów 95 mln paczek. Nad Wisłą DPD zatrudnia 5000 kurierów. Światowa sieć natomiast dostarcza 3 mln paczek każdego dnia i zatrudnia 46.000 pracowników w 830 oddziałach na terenie ponad 40 krajów. Łączna flota DPD to 18.000 pojazdów.

Nazwa DPD oznacza w rozwinięciu Dynamic Parcel Distribution co podkreśla prężny rozwój firmy i jej postępującą ekspansję.

 

Wysyłka z DPD

Priorytetem DPD jest dbałość o jakość usług. Firma wyjątkowo dobrze troszczy się o klienta. Przykładem jest strona internetowa DPD, która doskonale służy pomocą każdemu. W przypadku przygotowania paczki do wysyłki przesyłką kurierską nie każdy wie jak się do tego przygotować. Konieczne jest więc zapoznanie się z zasadami. Nie wszystkie towary mogą być przesyłane drogą kurierską. Firma DPD posiada listę rzeczy zabronionych. DPD Polska nie przyjmowane do transportu w ruchu międzynarodowym:

 • alkohol (nie chodzi tu o napoje alkoholowe)

 • amunicja

 • banderole

 • biżuteria

 • broń i jej części

 • dzieła sztuki

 • futra

 • kamienie szlachetne

 • kamizelki kuloodporne

 • karty kredytowe i płatnicze

 • metale szlachetne

 • napinacze pasów bezpieczeństwa

 • narkotyki

 • pieniądze i ekwiwalenty pieniężne

 • poduszki powietrzne

 • publikacje i materiały wizualne zabronione przez prawo (pornografia)

 • rośliny

 • skóra

 • szczątki ludzkie

 • żywność

 • inne towary zabronione przez prawo i inne regulacje

Podobnie z towarami objętymi restrykcjami w ruchu międzygranicznym. DPD szczegółowo je wymienia. Są to:

 • towary akcyzowe

 • napoje alkoholowe

 • antyki

 • farmaceutyki

 • kosmetyki

 • krew

 • lekarstwa

 • towary łatwopalne

 • wyroby tytoniowe

 • paszporty

 • próbki medyczne

 • tablice rejestracyjne

 • zegarki złote, srebrne

 • produkty pochodzenia zwierzęcego.

W przypadku towarów objętych restrykcjami trzeba dokładnie zapoznać się z limitacjami wyznaczonymi przez kraj, do którego adresowana jest przesyłka.

Poza tymi dwoma listami, DPD bez problemu dostarczy wszystko pod podany adres. Na stronie firmy znajduje się informacja jak poprawie przygotować paczkę dla kuriera. Instrukcje poprawnego pakowania są dostępne po tym adresem: https://www.dpdpickup.pl/Jak-przygotowac-paczke.

Przygotowana i prawidłowo zabezpieczona przesyłka powinna być następnie zaadresowana. Po uzupełnieniu danych należy wycenić przesyłkę i zamówić kuriera DPD. Firma oferuje dwie opcje, jedna z nich to doręczenie bezpośrednio do odbiorcy, druga, to dostarczenie przesyłki do punktu Pickup. Na terenie kraju istnieje już ponad 1300 takich punktów, które łatwo zlokalizować za pomocą strony internetowej.

Po wybraniu opcji dostawy procedura nadania paczki jest niezwykle prosta. W formularzu wprowadza się dane adresowe (kod pocztowy), podaje gabaryty przesyłki. Następny krok to wypełnienie danych odbiorcy, opisanie zawartości paczki oraz ewentualnych uwag doręczenia. DPD oferuje szeroki zakres płatności internetowych. Opłata za przesyłkę to kolejny krok. Ostatnim jest wydruk dokumentów i przekazanie ich razem z paczką kurierowi.

Zamówienie kuriera do domu lub firmy w DPD obywa się na podstawie formularza wypełnianego na stronie firmy, lub przez przesłanie formularza zamówienia drogą mailową. Istnieje również możliwość zamówienia kuriera przez telefon za pośrednictwem Contact Center pod numerami: 801 400 373 lub 22 577 55 55. Nic prostszego. Doskonałe udogodnienia można dodatkowo uzyskać poprzez portal kuriernet.pl współpracujący z DPD.

Zarówno DPD, jak i współpracująca z nim firma kuriernet.pl umożliwiają klientom cykliczną obsługę paczek. Usługa ta adresowana jest zarówno do film, sklepów internetowych, jak i klientów indywidualnych, którzy często korzystają z usług kurierskich.

 

Monitoring przesyłek w DPD

DPD idzie z duchem czasu i dbając o klienta oraz bezpieczeństwo przesyłek wprowadza najnowsze technologie. Jedną z nich jest możliwość śledzenia przesyłki. Dzięki możliwości trackingu klient o każdej porze ma dostęp do informacji gdzie znajduje się jego paczka. Jak sprawdzić dane o przesyłce? Wystarczy skorzystać z numeru listu przewozowego wpisując go w formularz dostępny na stronie internetowej firmy DPD. Przedsiębiorstwo umożliwia śledzenie kilku przesyłek naraz, dzięki czemu klient może poczuć się bezpiecznie i mieć kontrolę nad wysyłanym towarem. Pakiet monitoringu przesyłek oraz namierzania kuriera dostępny jest również przez portal kuriernet.pl ściśle współpracujący z firmą DPD. Kuriernet.pl to przystępna w obsłudze platforma pozwalająca na zarządzanie przesyłkami.

 

Rodzaje usług świadczonych przez DPD

 

DPD Polska świadczy szeroki wachlarz usług. Oferta DPD spełnia wymagania każdego klienta.

W usługach krajowych można cieszyć się jednodniowym czasem dostarczenia przesyłki. Każda z praczek ubezpieczona jest do kwoty 1000 PLN. Ubezpieczenie to zawarte jest w cenie usługi. W przypadku wysyłki towarów o większej wartości istnieje możliwość ubezpieczenia przesyłki na wyższą kwotę. W pakiecie standardowym zapewniane są dwie próby doręczenia paczki, a informację o doręczeniu dostępne są na stronie internetowej. W standardowej usłudze krajowej DPD CLASSIC, istnieje możliwość dostosowania dodatkowych opcji, takich jak: skorzystanie z przesyłki za pobraniem (C.O.D.), zlecenia odbioru, przesyłki zwrotnej, doręczenia do rąk własnych, uzyskanie kopii dokumentu przewozowego, dostępu do awizo w formie SMS. Te technologie usprawniają kontrolę nad przesyłanym towarem.

Atrakcyjną opcją usług są krajowe usługi ekspresowe świadczone przez DPD. W przypadku wyboru tej opcji paczka jest dostarczona do godz. 9:30, 12:00, bądź o wskazanej godzinie następnego dnia. Innowacyjnym udogodnieniem jest opcja DPD City dostarczająca usługi na terenie miasta przez 7 dni w tygodniu i 24h na dobę. Kurier miejski jest idealnym rozwiązaniem dla rozwijających się przedsiębiorstw. Opcja CITY Express gwarantuje doręczenie przesyłki w ciągu 2h od momentu przyjęcia zlecenia. Możliwości DPD są praktycznie nieograniczone. Szczegółowe informacje na temat usług znajdują się pod linkiem: https://www.dpd.com.pl/klienci-biznesowi/Produkty-i-uslugi/Uslugi-krajowe/Ekspresowy-serwis-krajowy.

Ciekawie prezentuje się także oferta usług zagranicznych. DPD dociera do 30 krajów na terenie Europy. Czas, jaki kurierzy potrzebują na dostarczenie przesyłki pod europejskie adresy to od 2 do 5 dni. Podobnie, jak usługach krajowych, przy wysyłce paczek zagranicę w opcji DPD Classic każda z nich ubezpieczona jest do kwoty 1000 PLN. Firma umożliwia zwiększenie kwoty ubezpieczenia przesyłki.

Dla bezpieczeństwa towarów przesyłka podlega ciągłemu śledzeniu na życzenie klienta. Monitoring odbywa się poprzez stronę internetową na podstawie numeru listu przewozowego. Opcje dodatkowe proponowane przez DPD to możliwość otrzymania dowodu doręczenia paczki oraz dokumentu przewozowego. Firma realizuje także przesyłki paletowe do Litwy, Łotwy i Estoni w zaledwie 2-3 dni. Wprowadzono również międzynarodową usługę Predict informującą odbiorcę o czasie dostarczenia przesyłki. Predict dostępna jest w Belgii, Czechach, Estonii, Holandii, Irlandii, na Litwie, w Luksemburgu, na Łotwie, w Niemczech, Portugalii, na Słowacji, w Słowenii, Szwajcarii, na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii.

Usługi DPD Express oraz DPD Guarantee poza powyższymi opcjami poszerzają zasięg. Dzięki nim DPD dociera do 225 krajów na całym świecie, w tym do USA.

DPD oferuje także atrakcyjny program dla firm, dostosowany do specyfiki każdej z nich, bez konieczności deklaracji liczby wysyłanych paczek. Dzięki aplikacji Webklient przedsiębiorcy posiadają pełną kontrolę nad wysyłanym towarem, cieszą się bezpośrednim kontaktem z klientem oraz swobodnie ustalają szczegóły dostarczenia paczek. Ten pakiet usług uczynił z DPD firmę atrakcyjną w prężenie rozwijającym się rynku e-commerce.

 

Cennik kurierski DPD

 

Szeroka gama usług zdawałaby się być niezwykle kosztowną. Ile to tak naprawdę kosztuje w DPD? Okazuje się, że ceny są równie atrakcyjne, jak same usługi. Proste obliczanie wartości przesyłki odbywa się w elektronicznym formularzu dostępnym na stronie internetowej DPD. Po wpisaniu wymiarów, wagi paczki oraz adresu nadania wraz z adresem dostarczenia uzyskujemy cenę. Oferta DPD jest pod względem cenowym niezwykle konkurencyjna. Szczegółowy i najbardziej aktualny cennik usług kurierskich krajowych znajduje się pod adresem: https://www.dpd.com.pl/klienci-biznesowi/Produkty-i-uslugi/Uslugi-krajowe/Cennik. Z kosztami usług międzynarodowych zapoznać się można tutaj: https://www.dpd.com.pl/klienci-biznesowi/Produkty-i-uslugi/Uslugi-miedzynarodowe/Cennik.

 

DPD najtaniej z KurierNet!

Niskie opłaty za przesyłkę mogą być jeszcze bardziej konkurencyjne poprzez portal kuriernet.pl, który współpracuje z DPD. Z kuriernet.pl istnieje możliwość wysłania najtańszej przesyłki z zachowaniem bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu gwarantowanego przez firmę kurierską. Do tego firma oferuje pełen zakres od wyceny przesyłki, zamówienia kuriera, po pełny monitoring paczek.

 

Kontakty i godziny pracy wybranych oddziałów DPD

 

W przypadku niedostarczenia paczki z powodu nieobecności odbiorcy pod adresem warto skontaktować się z działem obsługi klienta DPD lub bezpośrednio z oddziałem w celu ustalenia szczegółów odbioru przesyłki. Dział obsługi klienta DPD dostępny jest pod numerem telefonu: +48 22 577 55 55 lub 801 400 373. Telefoniczna Obsługa Klienta w Contact Center DPD Polska (Infolinia) czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00 oraz w soboty w godzinach 8:00 - 14:00.

Dane kontaktowe wybranych działów DPD na terenie kraju:

MIASTO ADRES GODZINY OTWARCIA KONTAKT
Białystok

DPD Polska Sp. z o.o.

Przędzalniana 29, 15-688 Białystok

Pn - Pt: 09:00 - 17:00

Sob: 10:00 - 13:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Bydgoszcz

DPD Polska Sp. z o.o.

Ołowiana 18, 85-461 Bydgoszcz

Pn - Pt: 10:00 - 18:00

Sob: 10:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Częstochowa

DPD Polska Sp. z o.o.

Hantkego 8, 42-202 Częstochowa

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Gdańsk

DPD Polska Sp. z o.o.

Starowiejska 33, 80-180 Kowale

Pn - Pt: 10:00 - 17:00

Sob: 10:00 - 13:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Katowice

DPD Polska Sp. z o.o.

Bojkowska 65, 44-141 Gliwice

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Kielce

DPD Polska Sp. z o.o.

Rolna 8, 25-419 Kielce

Pn - Pt: 10:00 - 18:00

Sob: 10:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Kraków

DPD Polska Sp. z o.o.

Płk. Dąbka 22A, 30-732 Kraków

DPD Polska Sp. z o.o.

Hałacińskiego 15, 32-050 Skawina

Pn - Pt: 10:00 - 18:00

Sob: 10:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Lublin

DPD Polska Sp. z o.o.

Zawieprzycka 8L, 20-228 Lublin

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 13:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Łódź

DPD Polska Sp. z o.o.

Wodna 38a, 95-010 Stryków

Pn - Pt: 08:00 - 18:30

Sob: 08:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Poznań

DPD Polska Sp. z o.o.

Krzysztofa Kolumba 12, 62-052 Komorniki

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Radom

DPD Polska Sp. z o.o.

Samorządowa 8, 26-600 Radom

Pn - Pt: 09:00 - 17:30

Sob: 09:00 - 13:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Sosnowiec

DPD Polska Sp. z o.o.

Inwestycyjna 8, 41-208 Sosnowiec

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Szczecin

DPD Polska Sp. z o.o.

Stobno 74, 72-002 Dołuje

Pn - Pt: 10:00 - 17:00

Sob: 10:00 - 13:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Toruń

DPD Polska Sp. z o.o.

Polna 125, 87-100 Toruń

DPD Polska Sp. z o.o.

Płaska 36, 87-100 Toruń

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Warszawa

DPD Polska Sp. z o.o.

Mineralna 15 (w soboty wjazd od ul. Szyszkowej),
02-274 Warszawa

DPD Polska Sp. z o.o.

Daniszewska 14, 03-230 Warszawa

DPD Polska Sp. z o.o.

Groblowa 4, 05-804 Pruszków

DPD Polska Sp. z o.o.

Matuszewska 14, 03-876 Warszawa

Pn - Pt: 09:00 - 19:00

Sob: 09:00 - 14:00

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 10:00 - 14:00

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 10:00 - 14:00

Pn - Pt: 08:00 - 20:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

Wrocław

DPD Polska Sp. z o.o.

Bierutowska 81, 51-317 Wrocław

Pn - Pt: 09:00 - 18:00

Sob: 09:00 - 14:00

Tel: 22 577 55 55

cc@dpd.com.pl

 

Regulamin DPD

 

Usługi świadczone przez DPD są określane przez szczegółowe regulaminy. DPD zapewnia najwyższą jakość, bezpieczeństwo i profesjonalizm w transporcie i dostarczaniu przesyłek. Wszystkie informacje dotyczące regulaminów DPD znajdują się na stronie firmy (https://www.dpd.com.pl/regulaminy).

 

Praca jako kurier w DPD

 

{zarobki, informacje, kurier}

Filarem każdej firmy kurierskiej są zatrudnieni kurierzy. Na stronie DPD dostępny jest formularz, który może wypełnić każda osoba chcąca dołączyć do zespołu tej prężnie rozwijającej się firmy. Przedsiębiorstwo stale poszukuje nowych pracowników, a to za sprawą swojej postępującej ekspansji na rynkach lokalnych, europejskich i światowych. Firma oferuje atrakcyjne warunki współpracy, a jako lider na rynku kurierskim zapewnia specjalistyczne szkolenia, nieustanny rozwój i atrakcyjne zarobki. Kurierzy w DPD zatrudnieni są na podstawie klarownej umowy o pracę. Dla swoich kurierów firma zapewnia stałe zatrudnienie z gwarancją codziennych odbiorów kurierskich, ilością paczek do doręczenia oraz określonym stałym obszarem pracy. Stawki za doręczenie, odbiór oraz wagę paczek są bardzo atrakcyjne. Do tego kurierzy wiedzą za na co pracują, gdyż zarobki uwarunkowane są od ilości doręczonych i odebranych przesyłek. DPD wychodzi również z dedykowanym programem dla nowych kurierów pod nazwą Gwarantowana „5”. W programie firma gwarantuje minimalny obrót miesięczny w wysokości 5000 PLN dla każdego kuriera.

 

Opinie o kurierach DPD

 

Pozycja lidera na krajowym rynku uzyskiwana jest nie tylko na podstawie dziennej statystyki dostarczania przesyłek, ale sprawnej, profesjonalnej i przyjaznej klientowi obsłudze. W DPD kładziony jest szczególny nacisk na kontakcie kurierów bezpośrednio z klientami. Rewolucja jaka dokonuje się w firmie, jak i jej ekspansja to efekt dobrego kontaktu na linii kurier-nadawca/odbiorca. Kurierzy DPD to rzeczowi pracownicy, bardzo kontaktowi i niesprawiający problemów. Wysoki wskaźnik pozytywnych opinii na portalach gromadzących te informacje zdecydowanie to potwierdza. Przekłada się to na liczbę klientów i poszerzany zasięg usług.

 

Gabaryty przesyłek – jakie rozmiary i wagę można wysłać DPD?

 

Spełnianie wymagań klienta to główne zadanie DPD. Firma obsługuje praktycznie każdy możliwy gabaryt przesyłanego w paczce towaru. By ułatwić klientowi wybór formy przesyłki, DPD dokonało kategoryzacji paczek ze względu na rozmiar ciężar.

Standardowa paczka krajowa, jak i paczka międzynarodowa w serwisie DPD Classic nie może przekraczać wagi 31.5 kg. Jej maksymalna długość wynosi 175 cm (najdłuższy bok), natomiast suma wysokości, szerokości i długości nie mogą przekroczyć granicy 300 cm. Dodatkowo paczka ma mieć kształt prostopadłościanu. W usłudze międzynarodowej DPD Express przesyłka nie może przekroczyć wagi 30 kg. Dane co do wielkości są identyczne.

Są to informacje dla podstawowych gabarytów paczek standardowych. DPD określa również warunki wysyłki paczek niestandardowych. Informacje te dostępne są pod linkiem: https://www.dpd.com.pl/klienci-biznesowi/Wysylka/Sposob-wysylki/Wymagania-dotyczace-parametrow-przesylek.

Jeśli paczka przekracza wyznaczone gabaryty firma nalicza dodatkowe opłaty związane z przekroczeniem parametrów. Na stronie www DPD dostępny jest przyjazny kalkulator pozwalający dokonać dokładnych wyliczeń dotyczących gabarytów przesyłki.

 

Co wyróżnia DPD od innych firm kurierskich?

 

DPD to godna zaufania firma. Doskonale zna ona specyfikę polskiego rynku. Wyróżniające spośród innych firm kurierskich jest jej podejście do klienta oraz elastyczność. Niezwykle ważnym atutem firmy są konkurencyjne stawki przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa transportowanych towarów, terminowości i dbania o zadowolenie nadawców i odbiorców.

 

DPD - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

 

Ile razy kurier próbuje dostarczyć przesyłkę DPD?

W usłudze DPD Classic gwarantowane są dwie próby dostarczenia przesyłki do odbiorcy pod wyznaczony na paczce adres.

 

Czy kurier DPD dzwoni przed doręczeniem?

Kurierzy DPD kontaktują się zwykle z odbiorcą przed dostarczeniem przesyłki. Wysyłany jest Awizo SMS o zamiarze dostarczenia przesyłki pod wyznaczony adres. Indywidualne podejście DPD do klienta gwarantuje dobry kontakt z kurierem i bezproblemowe umówienie się na odbiór przesyłki. Warto nadmienić, że kurierzy nie mają jednak obowiązku kontaktowania się z klientem.

 

Czy dostarczane są przesyłki kurierskie w soboty?

Dostarczenie przesyłek przez DPD w soboty odbywa się na podstawie specjalnej usługi. Usługa ta polega na nadaniu i/lub doręczeniu przesyłki w sobotę w godzinach 8:00 – 17:00. Usługa możliwa jest w realizacji tylko w przypadku nadania w ostatni, poprzedzający sobotę dzień roboczy.

 

Czas przesyłki – od czego zależy

Standardowo przesyłki przez DPD są dostarczane na terenie kraju w ciągu jedne dnia. Na terenie Europy w ciągu 2-5 dni. Czas dostarczenia przesyłki może się wiązać z wyborem usługi świadczonej przez DPD.

 

Czy można otworzyć paczkę przy kurierze i sprawdzić zawartość?

DPD Polska umożliwia weryfikację przesyłki przed jej przyjęciem.

 

Czy można odebrać przesyłkę w punkcie?

Tak. Przesyłki transportowane przez firmę kurierską DPD mogą być odbierane w zlokalizowanych na terenie całego kraju ponad 1300 punktach Pickup. Do lokalizacji punktów Pickup dostępna jest specjalna zakładka na stronie internetowej DPD.

 

Dlaczego warto wysyłać przesyłki DPD z kuriernet.pl?

Kuriernet.pl współpracuje z firmą DPD. Poprzez portal można wysyłać nieograniczoną ilość przesyłek bez zawierania umów z firmą kurierską. Wszystkie formalność są przeprowadzane przez kuriernet.pl. Do tego firma kuriernet.pl oferuje jeszcze bardziej atrakcyjne ceny na usługi DPD. Gwarantuje też monitorowanie przesyłek, pełną kontrolę nad wysyłanym towarem oraz pomoc w obsłudze spedycji.

 

Umowy z kuriernet / DPD?

Korzystanie z usług kuriernet.pl odbywa się na podstawie logowania do serwisu i akceptacji regulaminów. Akceptacja regulaminu i zalogowanie się do serwisu jest równoznaczne z zawarciem umowy na świadczenie usług.

 

Co robić gdy kurier nie dzwonił, nie przyjechał?

W przypadku nie zjawienia się kuriera lub braku kontaktu z nim warto jest sprawdzić status przesyłki lub skontaktować się z biurem obsługi klienta DPD.

 

Co się dzieje gdy kurier nie zastał nikogo w domu?

W przypadku nie zastania odbiorcy w formularzu śledzenia paczki pojawi się informacja o nieudanej próbie dostarczenia przesyłki. Wtedy też konieczny jest kontakt z lokalnym oddziałem DPD w celu ustalenia kolejnego terminu dostawy paczki. W usłudze gwarantowane są dwie próby dostarczenia przesyłki. Po dwóch nieudanych próbach paczka czeka na osobisty odbiór w lokalnym dziale DPD. Po trzech dnia od nieodebrania wraca do nadawcy.

 

Jak sprawdzić czy kurier który przyjechał jest prawdziwy?

Przy nadawaniu oraz odbiorze przesyłek konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. W celu wersyfikacji kuriera można poprosić go o dokument tożsamości. Przy zamówieniu kuriera warto zapytać o numer kuriera, który będzie odbierał paczkę. Pojawienie się kuriera można również weryfikować na podstawie monitoringu przesyłki.

 

Czy można u kuriera zapłacić karta płatnicza?

Tak. DPD Polska jest pierwszą firmą kurierską na terenie kraju, która obsługuje płatności kartami płątniczymi.

 

Jak złożyć reklamację w DPD Polska?

Reklamację w firmie DPD Polska można składać w formie elektronicznej za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej DPD (https://zgloszenia.dpd.com.pl/noPortalMenu/showComplaintForm.action), lub w formie papierowej na adres DPD Polska Sp. z o.o. Dział Reklamacji, ul. Mineralna 15, 02-274 Warszawa. Do reklamacji konieczne jest dołączenie niezbędnych dokumentów wymienionych w formularzu reklamacyjnym.

 

Praca kuriera w święta, dni wolne od pracy, Sylwestra?

DPD w jednej ze swoich ekskluzywnych usług oferuje dostarczanie przesyłek 7 dni w tygodniu, 24h na dobę. Standardowe usługi są obsługiwane w dni robocze w godz. 8-18.

 

Który kurier jest lepszy? {dpd, siódemka, ups, gls}

Pośród konkurencji kurierzy DPD plasują się na czołowych miejsca wyprzedzając kurierów z GLS, UPS. Dodatkowym atutem są atrakcyjne ceny za przesyłki w DPD Polska.

Infolinia DHL:  42 6 345 345


 

Kurier DHL

 • DHL - światowy liter logistyki
  • Wysyłka z DHL - zamówienie kuriera
  • Rodzaje usług kurierskich DHL
   • Transport lotniczy
   • Transport kolejowy
   • Transport morski
   • DHL Parcel: Klient biznesowy / Klient indywidualny
   • Usługi dla sklepów internetowych i e-commerce
  • Cennik usług DHL
   • Najtańsze wysyłki DHL z kuriernet.pl / promocje i rabaty kurierskie
  • Praca w DHL
  • Dział obsługi klienta DHL
  • Kontakt z DHL - Oddziały i godziny otwarcia
  • Dostawa kurierska – godziny pracy kurierów DHL
  • Ubezpieczenie przesyłki
  • DHL - opinie
  • DHL - ciekawostki
  • DHL - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)
   • Czy kurier pracuje w sobotę, wigilie, święta?
   • Czy u kuriera DHL można płacić kartą?
   • Czy można otworzyć przesyłkę przy kurierze i sprawdzić zawartość?
   • Reklamacje – jak napisać, wzory, dokumenty?
   • Odszkodowanie – jakie kwoty można uzyskać?
   • Czas doręczenia – jaki jest czas oczekiwania na kuriera?
   • Czy kurier ma obowiązek wnoszenia przedmiotów?
   • Co robi kurier DHL gdy nie ma nikogo w domu?
   • Ile czasu trwa przechowywanie przesyłki zanim wróci do nadawcy?
   • Czy kurier DHL dzwoni?
   • Co robić gdy nie przyjeżdża kurier?
   • Jak zrezygnować z kuriera DHL?
   • Anulowanie przesyłki w trakcie – jak to zrobić?
   • Jak sprawdzić czy kurier DHL jest prawdziwy?

DHL - światowy liter logistyki

DHL to jedna z największych na świecie firm zajmujących się logistyką. Zasięg transportowy firmy DHL to ponad 220 krajów i terytoriów zależnych. Towary, paczki i przesyłki przedsiębiorstwo dostarczy pod niemal każdy adres na globie. Możliwości logistyczne jakie oferuje firma DHL są praktycznie nieograniczone. Na sukces DHL każdego dnia pracuje ponad 340.000 tysięcy pracowników na całym świecie.

Firma powstała w roku 1969, kiedy to trzech mężczyzn - Adrian Dalsey, Larry Hillblom oraz Robert Lynn (od pierwszych liter ich nazwisko pochodzi nazwa firmy) - wpadli na genialny pomysł transportu dokumentów przewozowych drogą lotniczą na trasie San Francisco - Honolulu. Towary transportowane były drogą morską, a doskonałość tej idei polegała na tym, że dokumenty docierały do portu przed towarem, co pozwalało ograniczać kolejki statków transportowych przy wejściu do portów, oszczędzało czas i pieniądze. Tak też założyciele postanowili kontynuować swoją ideę zakładając i rozwijając firmę mającą stać się gigantem w dziedzinie transportu.

DHL rozwijała się niezwykle prężnie. W roku 2002 niemiecki kolos Deutsche Post World Net przejął w całości DHL. W roku 2009 firma zmieniła nazwę na Deutsche Post DHL (DP DHL). Powstała grupa logistyczna jest dziś największą na świecie.

Na terenie Polski DHL pojawiło się w 1983 roku. Dziś w Polsce DHL może pochwalić się ogromną i prężnie działającą siecią. Oddziały DHL rozsiane są po całym kraju. Usługa DHL Service Point pozwala na korzystanie z serwisu DHL w każdym miejscu w Polsce.

DHL oferuje całą gamę usług logistycznych:

- DHL Express - usługa gwarantująca bezpieczny transport przesyłek pod adresy w ponad 220 krajach i terytoriach. Jako lider na rynku DHL posiada doskonale rozwiniętą sieć transportu, co zapewnia ekspresowe dostarczenie towaru do odbiorcy

- DHL Parcel - usługa kurierska dla klientów biznesowych i indywidualnych zapewniająca transport przesyłek na terenie kraju oraz w wersji ekonomicznej pod adresy na całym świecie

- DHL Global Forwarding / DHL Freight - rozbudowana usługa logistyczna zajmująca się transportem wielomodalnym oraz operacjami logistycznymi i indywidualnymi projektami przemysłowymi

- DHL Supply Chain - dzięki tej usłudze DHL zarządza całym łańcuchem dostaw. W tej dziedzinie jest to pionierska oferta zapewniająca dostęp do największej sieci transportowej na świecie.

- DHL Mail - usługa adresowana do klientów biznesowych. Zapewnia transport przesyłek w systemie B2C o niedużej masie.

 

Wysyłka z DHL - zamówienie kuriera

 

Obsługa przesyłek przez DHL jest bardzo prosta. Paczka musi być odpowiednio zapakowana i zabezpieczona. DHL na swojej stronie internetowej przygotowało zestaw porad dla nadawców (http://www.dhl.com.pl/pl/express/wyslij_przesylke/informacje_dodatkowe/packaging_advice.html). Samo zamówienie kuriera może odbyć ma dwa sposoby. Pierwszy z nich, to zamówienie kuriera przez telefoniczne zgłoszenie w Dziale Obsługi Klienta pod numerem (042) 6 345 345. Drugą opcją jest wypełnienie e-formularza do zamówienia kuriera na stronie www.dhl.com.pl/zamowkuriera. Zamówienia można dokonać bez logowania do serwisu poprzez wybór w panelu opcji „nadaj paczkę bez umowy”. Rozbudowany panel DHL do obsługi przesyłek jest bardzo użyteczny. Poprzez niego klient ma stałą kontrolę nad przesyłkami, może monitorować i śledzić wysyłkę, przekierowywać, a nawet anulować.

 

Rodzaje usług kurierskich DHL

 

Doskonale rozwinięta sieć transportowa DHL pozwala klientom na całym świecie korzystać ze wszystkich możliwych sposobów transportu ciesząc się bezpieczeństwem i pewnością, że towar obsługiwany przez DHL będzie dostarczony na określone miejsce o określonym czasie.

DHL oferuje następujący zestaw usług:

 

Transport lotniczy

 

Korzystając z frachtu lotniczego klient ma pewność ekspresowej realizacji zamówienia. Wykorzystując transport lotniczy można skutecznie zaplanować dostarczenie przesyłki w opcji „od drzwi do drzwi”, „z lotniska na lotnisko”, „od drzwi na lotnisko” i „z lotniska do drzwi”. Transport lotniczy w DHL występuje w kilku wariantach:

 • DHL AIR PRIORITY - pilne wysyłki, realizacja: 1-2 dni

 • DHL AIR CONNECT - szybkie wysyłki, realizacja: 3-5 dni

 • DHL AIR ECONOMY - ekonomiczny fracht lotniczy, realizacja: 5-7 dni

 • DHL AIR CHARTER - elastyczne czarterowanie samolotów cargo

 • DHL AIR THERMONET - międzynarodowy fracht lotniczy wymagający kontrolowanej temperatury - Standard

 • DHL AIRFREIGHT PLUS - zdefiniowany dzień wewnątrz Europy & Azji i Pacyfiku, realizacja w kilku opcjach: Priority (24-48 godzin), Classic (48-72 godziny) oraz Deferred (48-120 godzin)

 • LIFECONEX - międzynarodowy fracht lotniczy wymagający kontrolowanej temperatury - Premium

 • DHL AIR COMBINED - Rozwiązania dla transportu multimodalnego

 

Transport kolejowy

Transport drogowy i kolejowy DHL to ogólnoświatowy zasięg. Sieć połączeń obejmuje takie obszary, jak: Europa, Afryka Północna, Bliski Wschód, a także Azja Wschodnia, Południowo-Wschodnia i Oceania oraz Ameryki - Północna i Południowa.

 

Transport morski

Fracht morski to praktycznie nieograniczone możliwości transportu towarów do każdego miejsca na świecie. Jest to zdecydowanie opcja ekonomiczna, choć wymagająca dłuższego czasu.

 • DHL OCEAN DIRECT – Ładunki Pełnokontenerowe (FCL)

 • DHL OCEAN CONNECT – Ładunek Niepełnokontenerowy (LCL)

 • DHL OCEAN CONTAINER MANAGEMENT - Usługi śródlądowe FCL

 • DHL OCEAN SPECIAL – Usługi dla ładunków konwencjonalnych

 • DHL OCEAN ASSEMBLY - Konsolidacja na terenie jednego i wielu państw

 • DHL OCEAN CHARTER - Czarter statku towarowego

 • Rozwiązania dla transportu multimodalnego

 

DHL Parcel: Klient biznesowy / Klient indywidualny

DHL to idealne rozwiązanie w zakresie transportu towarów zarówno dla klientów biznesowych, jak i dla klientów indywidualnych. Zlecenie DHL obsługi przesyłek, gwarantuje pełną nad nimi kontrolę. Po utworzeniu konta w systemie DHL klient może swobodnie zarządzać całą dostawą. DHL nie tylko obsługuje ruch przesyłek, ale także wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. W ofercie DHL proponuje specjalne pakiety dostosowane do potrzeb klienta. Istnieje również możliwość wysyłki paczek bez konieczności podpisywania umowy. Pakiet który jednocześnie obsługuje klientów indywidualnych i biznesowych, to DHL Parcel.

 

Usługi dla sklepów internetowych i e-commerce

Jako lider na Polskim i światowym rynku, DHL prężnie działa w branży e-commerce i obsłudze transportu towarów sklepów internetowych. System ten jest ciągle dopracowywany i udoskonalany. Usługi kurierskie i transportowe realizowany przez DHL to pewność i bezpieczeństwo, dlatego tak wiele podmiotów działających w dziale e-commerce ufa DHL. Firma umożliwia pełny monitoring paczek, tracking i kontrolę nad nimi. Dzięki zestawowi usług dodatkowych zarówno nadawca, jak i odbiorca są jeszcze dokładniej poinformowani. Rozrastająca się sieć DHL Service Point na terenie całego kraju doskonale odpowiada na potrzeby handlu internetowego.

 

Cennik usług DHL

 

DHL to firma, która jako lider na rynku logistyki i przesyłek kurierskich oferuje klientowi bardzo szeroki zakres usług. Ceny za te usługi są uzależnione od opcji wysyłki, jaką wybiera klient, rodzaju transportu paczki oraz wykupienia ewentualnych usług dodatkowych. Wszystkie informacje można bez problemu uzyskać przez Dział Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Krajowe, tel. 42 6 345 345 lub Dział Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Międzynarodowe, tel. 42 6 345 100. Dział czynny jest od poniedziałku do piątku w godz: 7:00 - 20:00, w soboty: 8:00 - 16:00.

Całodobowo dostęp do tych informacji klient ma zagwarantowany przez stronę internetową.

Ceny przesyłek paletowych znaleźć można w cenniku usług specjalnych: https://www.dhlparcel.pl/content/dam/dhlparcel/pl/downloads/dhl-parcel-pl-cennik-uslug-specjalny-2017.pdf

Cennik przesyłek krajowych: https://www.dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/private-customers/domestic-parcels/domestic-price-list.html

Cenę przesyłki zagranicznej można obliczyć za pomocą dostępnego na stronie DHL kalkulatora: https://www.mydhl.dhl.com

 

Najtańsze wysyłki DHL z kuriernet.pl / promocje i rabaty kurierskie

Oferta DHL jest bardzo atrakcyjna. Koszty wysyłki są osiągalne dla każdego. Jednakże każdy szuka sposobów na oszczędności. Opcja, która zadowala klientów to dostępność rabatów. Przyciągającą ofertę posiada kuriernet.pl. Ściśle współpracującą z DHL kuriernet.pl proponuje promocyjne ceny z zachowaniem pełnego profesjonalizmu i bezpieczeństwa wysyłki świadczonego przez DHL.

 

Praca w DHL

 

 

DHL notuje ciągłą eskpansję. Sukces firmy jest możliwy dzięki wysoce wykwalifikowanym pracownikom. DHL dba o ludzi, których zatrudnia, gwarantując im nieustanny rozwój. Dzięki platformie e-learningowej pracownicy mają dostęp zestawu szkoleń i kursów, w tym kursów językowych. Wymagania by zostać pracownikiem DHL są uwarunkowane posadą, na którą się aplikuje. DHL stworzyło także specjalny program dla studentów, dzięki któremu jak najwcześniej można zacząć karierę w szeregach światowego giganta. Firma od samego początku zatrudnienia prowadzi monitorowanie pracownika, dzięki czemu poznając jego potencjał, może zaplanować mu ścieżkę rozwoju zawodowego. Praca w DHL to cenne doświadczenie. Wszystkie informacje dotyczące szczegółów zatrudnienia w DHL są dostępne na stronie firmy: http://www.dhl.com.pl/pl/kariera.html.

 

Dział obsługi klienta DHL

 

Firma DHL dba o swoich klientów na całym świecie. Na terenie Polski w wypadku problemów lub pytań działa infolinia w Dziale Obsługi Klienta DHL.

Numery:

Dział Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Krajowe, tel. 42 6 345 345

Dział Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Międzynarodowe, tel. 42 6 345 100

Czynne: pon - pt: 7:00 - 20:00, sob: 8:00 - 16:00.

Pomoc i niezbędne informacje można również uzyskać poprzez stronę internetową www.dhl.com.pl.

DHL posiada dobrze rozbudowaną sieć oddziałów na terenie całego kraju. Dodatkowo do dyspozycji klientów działa sieć Service Point, które to punkty można zlokalizować na stronie: https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/ServicePointSearch.

Firma idąc z duchem czasów prężnie działa na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, czy Twitter, skąd można w każdej chwili uzyskać informacje dodatkowe, a także pomoc.

 

Kontakt z DHL - Oddziały i godziny otwarcia

 

Na terenie Polski rozsiany jest cały system Oddziałów DHL. Poza oddziałami usługi DHL są świadczone przez sieć Service Point. Lokalizacje dostępne są na stronie internetowej DHL: https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/ServicePointSearch

MIASTO ADRES GODZINY OTWARCIA
Białystok

16-070 Choroszcz

(z siedzibą w Choroszczy)

ul. Łyski 80A - przesyłki krajowe

16-070 Choroszcz

(z siedzibą w Choroszczy)

Łyski 17 - przesyłki międzynarodowe

Pon-pt: 9:00-17:00

Pon-pt: 9:00-17:00

Bydgoszcz

86-050 Solec Kujawski

(z siedzibą w Solcu Kujawskim) ul. Brukselska 3

Pon-pt: 8:00-18:00

Sob: 10:00-14:00

Częstochowa 42-200 ul. Bór 66 GH

Pon-pt: 8:00-18:00

Sob: 8:00-14:00

Gdańsk 80-180 ul. Starowiejska 35 Pon-pt: 8:00-18:00
Gdynia Sieć Service Point / lokalizacje dostępne na stronie:
https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/ServicePointSearch
 
Katowice 40-318 ul. Siwka 17

Pon-pt: 8:00-18:00

Sob: 8:00-14:00

Kielce 25-650 ul. Skrajna 59 B

Pon-pt: 10:00-18:00

Sob: 8:00-14:00

Kraków

32-085 Modlniczka ul. Kasztanowa 15

(z siedzibą w Modlniczce)

32-005 Niepołomice Staniątki 735

(z siedzibą w Staniątkach k.Niepołomic)

Na terenie Krakowa:

Sieć Service Point / lokalizacje dostępne na stronie:
https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/ServicePointSearch

Pon-pt: 9:00-17:00

Pon-pt: 9:00-17:00

Lublin 20-328 ul. Chemiczna 19 Pon-pt: 9:00-17:00
Łódź 91-222 ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 103 B

Pon-pt: 8:00-18:00

Sob: 8:00-14:00

Poznań

62-052 Głuchowo

(z siedzibą w Głuchowie k.Komornik)

ul. Komornicka 1

Na terenie Poznania:

Sieć Service Point / lokalizacje dostępne na stronie:
https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/ServicePointSearch

Pon-pt: 8:00-21:00
Radom 26-612 ul. Hodowlana 4

Pon-pt: 9:00-18:00

Sob: 8:00-14:00

Sosnowiec Sieć Service Point / lokalizacje dostępne na stronie:
https://locator.dhl.com/ServicePointLocator/m/ServicePointSearch
 
Szczecin

72-005 Przecław

ul. Kasztanowa 12

Pon-pt: 8:00-18:00

Sob: 8:00-16:00

Toruń 87-100 ul Kreta 25 Pon-pt: 10:00-18:00
Warszawa

04-663 ul. Błękitna 93

01-248 ul. Jana Kazimierza 46/54

02-220 ul. Łopuszańska 26

02-823 ul. Osmańska 2

02-822 ul. Poleczki 21

02-158 ul. Wirażowa 35

(Dworzec Towarowy – Cargo)

Pon-pt: 12:00-20:00

Pon-pt: 12:00-20:00

Pon-pt: 12:00-20:00

Pon-pt: 12:00-20:00

Sob: 8:00-14:00

Pon-pt: 8:30-16:00

Pon-pt: 10:00-18:00

Wrocław 51-317 ul. Bierutowska 75 Pon-pt: 8:00-16:00

 

Dostawa kurierska – godziny pracy kurierów DHL

 

DHL zapewnia swoim klientom możliwie najlepsze godziny dostarczeń przesyłek. Kurierzy, jak w każdej firmie transportowej, pracują od godzin porannych. W ofercie DHL istnieje możliwość wyboru godziny dostarczenia przesyłki. W opcji DHL Parcel 9 przesyłki są dostarczane przed godziną 9. Analogicznie, opcja DHL Parcel 12 gwarantuje dostarczenie przed godziną 12. Dostarczanie paczek w DHL może odbywać się i w godzinach późnowieczornych. W usługach dodatkowych DHL oferuje także dostarczenie przesyłek w soboty. Wystarczy tylko skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta DHL i umówić godzinę odbioru przesyłki. Jako lider na rynku DHL pracuje nad elastycznością i dostosowaniem się firmy do potrzeb klienta.

 

Ubezpieczenie przesyłki

 

Chcąc świadczyć najwyższej jakości usługi klientom na całym świecie DHL musi dbać o bezpieczeństwo towarów, które transportuje. Zabezpieczając transportowane przesyłki DHL oferuje program ubezpieczeń. Opłata za ubezpieczenie paczki w opcji DHL Parcel jest uzależniona od deklarowanej wartości przesyłki:

- do 50.000 PLN – 3.50/7 PLN

- powyżej 50.000 do 100.000 PLN – 0,2 % deklarowanej wartości przesyłki.

Ubezpieczenie przesyłki w opcji DHL Express jest zapewniane na podstawie opłaty w wysokości 1% zadeklarowanej wartości, jednak nie mniej niż 52.00 PLN za przesyłkę.

 

DHL - opinie

 

Wizerunek firmy kształtowany jest poprzez świadczenie najwyżej jakości usług oraz zadowolenie klientów. Badania opinii w internecie wykazują ponad 90%, a niekiedy niemal 100% wskaźnik zadowolenia klientów z usług DHL.

 

DHL - ciekawostki

 

DHL to gigant na rynku logistycznym. Firma dbając o klienta dba również o planetę. Wdraża programy zmniejszające emisję szkodliwych gazów do atmosfery. DHL chce również wprowadzić do swojej floty drony, które miałyby zajmować się dostarczaniem najpilniejszych przesyłek, jak np. lekarstwa.

 

DHL - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

 

Czy kurier pracuje w sobotę, wigilie, święta?

Kurierzy DHL pracują w dni robocze od poniedziałku do piątku. Firma DHL w usługach dodatkowych oferuje opcję dostarczenia przesyłki w soboty.

 

Czy u kuriera DHL można płacić kartą?

U kuriera DHL możliwa jest płatność tylko gotówką. Szeroki zakres opcji dotyczących płatności mają zarejestrowani klienci DHL.

 

Czy można otworzyć przesyłkę przy kurierze i sprawdzić zawartość?

W DHL nie ma możliwości sprawdzenia zawartości przesyłki przed jej odebraniem. Warunkowane jest to względami bezpieczeństwa. Zwrot otwartej paczki, nieprzygotowanej ponownie do wysyłki, naraża towary na uszkodzenia.

 

Reklamacje – jak napisać, wzory, dokumenty?

Reklamacje w DHL mogą być składane na podstawie formularza n stronie internetowej firmy. W przypadku reklamacji przesyłek międzynarodowych w usłudze DHL Express należy skorzystać z druku reklamacyjnego dostępnego pod adresem: http://www.dhl.com.pl/pl/express/centrum_informacji/reklamacje.html, i przesłać go na adres:

DHL Express (Poland) Sp. z o.o.

Dział Reklamacji Międzynarodowych

ul. Targowa 35

90-043 Łódź

fax: 42 6626704

e-mail: pl.reklamacje.miedzynarodowe@dhl.com

 

Odszkodowanie – jakie kwoty można uzyskać?

Odszkodowanie uzależnione jest od wartości przesyłki oraz od wysokości wykupionego ubezpieczenia.

 

Czas doręczenia – jaki jest czas oczekiwania na kuriera?

Przesyłki DHL są dostarczane standardowo w następny dzień roboczy. W przypadku przesyłek powyżej 31.5 kg w ciągu dwóch dni roboczych. Istnieją również usługi dodatkowe: w opcji DHL Parcel 9 przesyłki są dostarczane przed godziną 9. Analogicznie, opcja DHL Parcel 12 gwarantuje dostarczenie przed godziną 12. Dostarczanie paczek w DHL może odbywać się i w godzinach późnowieczornych. W usługach dodatkowych DHL oferuje także dostarczenie przesyłek w soboty.

 

Czy kurier ma obowiązek wnoszenia przedmiotów?

Kurier ma obowiązek dostarczyć paczkę pod drzwi adresata. Nie ma jednak obowiązku wnosić przesyłek przekraczających 30 kg.

 

Co robi kurier DHL gdy nie ma nikogo w domu?

W przypadku nieobecności odbiorcy kurier zostawia awizo. Na awizo znajduje się adres Punktu Obsługi DHL, gdzie będzie można osobiście odebrać przesyłkę już następnego dnia. Jeśli nie zostanie ona odebrana, kurier podejmie drugą próbę dostarczenia. DHL gwarantuje dwie darmowe próby dostarczenia. Przy niepowodzeniu paczka przez 7 dni będzie oczekiwać na odbiorcę w wyznaczonym n awizo Punkcie DHL.

 

Ile czasu trwa przechowywanie przesyłki zanim wróci do nadawcy?

7 dni.

 

Czy kurier DHL dzwoni?

Kurier nie ma obowiązku dzwonić do odbiorcy.

 

Co robić gdy nie przyjeżdża kurier?

Skontaktować się z lokalnym Oddziałem DHL lub z infolinią:

Dział Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Krajowe, tel. 42 6 345 345

Dział Obsługi Klienta DHL – Przesyłki Międzynarodowe, tel. 42 6 345 100

Czynne: pn - pt: 7:00 - 20:00, sobota: 8:00 - 16:00

 

Jak zrezygnować z kuriera DHL?

Anulowanie kuriera w trakcie jej realizacji jest dostępne po zalogowaniu się do systemu na stronie internetowej DHL, gdzie dostępny jest panel zarządzania przesyłkami.

 

Anulowanie przesyłki w trakcie – jak to zrobić?

Anulowanie przesyłki w trakcie jej realizacji jest dostępne po zalogowaniu się do systemu na stronie internetowej DHL, gdzie dostępny jest panel zarządzania przesyłkami.

 

Jak sprawdzić czy kurier DHL jest prawdziwy?

Przy nadawaniu oraz odbiorze przesyłek konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. W celu wersyfikacji kuriera można poprosić go o dokument tożsamości. Przy zamówieniu kuriera warto zapytać o numer kuriera, który będzie odbierał paczkę. Pojawienie się kuriera można również weryfikować na podstawie monitoringu przesyłki.

Infolinia GEIS: 22 212 28 00   info@geis.pl

 

 

Kurier K-EX

 • K-EX / GEIS - wspólna siła
  • Śledzenie i monitorowanie przesyłek firmy K-EX / Geis
  • Wysyłanie przesyłek z K-EX / Geis
  • Ubezpieczenie przesyłki
  • Gabaryty przesyłek – jakie rozmiary i wagę można wysłać z K-EX / Geis?
  • Usługi kurierskie – K-EX / Geis
   • 1. Przesyłki paletowe
   • 2. Przesyłki biznesowe B2B
   • 3. Przesyłki kurierskie
   • 4. Transport morski, lotniczy
  • Cennik Geis / K-EX - oferta KurierNet
  • Kontakt i godziny otwarcia oddziałów Geis / K-EX na terenie Polski
  • Geis / K-EX - opinie
  • Praca w Geis / K-EX
  • Geis / K-EX - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)
   • Jak pracuje Geis / K-Ex?
   • Jak wydrukować list przewozowy Geis / K-Ex?
   • Jak anulować przesyłkę?
   • Czy można zapłacić za pomocą karty płatniczej?
   • Czy Geis / K-EX pracuje w sobotę, wigilie, święta?
   • Pieniądze z pobrania – jak długo to trwa?
   • Czy można otworzyć przesyłkę przy kurierze Geis / K-EX?
   • Jak najtaniej wysyłać przesyłki z Geis / K-EX?

 

K-EX / GEIS - wspólna siła


Na polskim rynku kurierskim istnieje już spora lista firm świadczących usługi transportu i doręczania paczek. Jedną z najmłodszych w branży jest firma kurierska K-EX. U podstaw powstania przedsiębiorstwa leży rozpad spółki Kolporter, która podzieliła się na wiele gałęzi handlowych. Jedną z nich była powstała firma Kolporter Express (K-express). Spółka została utworzona w 2010 roku. Bardzo szybko dokonano transformacji nazwy z Kolporter Express na K-EX.

Główna działalność K-EX, to świadczenie usług kurierskich na terenie Polski. Firma dostarcza przesyłki w ciągu 24, maksymalnie 48 godzin pod każdy adres w kraju i zajmuje się przede wszystkim towarem drobnicowym. Przedsiębiorstwo obsługuje 7270 podmiotów i posiada flotę prawie 1000 samochodów transportujących paczki.

W roku 2015 firma K-EX weszła w szeregi międzynarodowej grupy logistycznej Geis. Założona w roku 1948 przez Hansa Geisa firma bardzo szybko stała się gigantem na niemieckim rynku. Przejęcie K-EX umożliwiło Geis ekspansje na polskim rynku. Od marca 2017 roku K-EX została włączona do Geis Group i świadczy usługi już pod znakiem firmowym niemieckiej marki.

Zadania Geis grup skupiają się wokół:

 • transportu paczek

 • transportu paletowego oraz transportu indywidualnego

 • transportu całopojazdowego

 • logistyki kontraktowej

 • rozwoju, produkcji i dostawy opakowań

 • transportu morskiego i lotniczego.

  K-EX w szeregach Geis grup odpowiada za usługi kurierskie.

 

Śledzenie i monitorowanie przesyłek firmy K-EX / Geis

 

Z chwilą pełnego przejęcia firmy K-EX przez Geis Group opcja śledzenia przesyłki jest dostępna na stronie internetowej www.geis.pl. Wystarczy wejść na witrynę i na samej górze znajduje się pole z miejscem do wpisania numeru przesyłki. Po uzupełnieniu pola numerem przesyłki i kliknięci „śledź przesyłkę” klient uzyskuje wszelkie potrzebne informacje. Firma wprowadziła również specjalną opcję śledzenia przesyłek „track & trace” poprzez VIP login. Ten ulepszony system wymaga posiadania konta i zalogowania się do niego.

 

Wysyłanie przesyłek z K-EX / Geis

 

Aby zamówić kuriera można skorzystać z dwóch opcji. Pierwsza z nich to kontakt z Biurem obsługi klienta. Dane kontaktowe:

Tel.: +48 22 212 28 00

Fax: +420 951 220 259

E-mail: info@geis.pl


Drugi natomiast, to zamówienie poprzez dostępny na stronie internetowej formularz. Formularz ten jest prosty do uzupełnienia i bardzo klarowny. Obsługa nie powinna stanowić żadnego problemu. Po wypełnieniu wszystkich pól i akceptacji regulaminu, zamówienie jest gotowe do realizacji. Wadą całości jest jednak brak kalkulatora przesyłki, którzy od razu po wypełnieniu przedstawia koszt nadania paczki. Wycena kuriera jest generowana na podstawie gabarytów przesyłki.

Do wysyłki należy paczkę dobrze przygotować, opakować starannie wysyłany towar i zabezpieczyć. Paczka powinna być zaadresowana w widocznym miejscu. Szczegółowy przewodnik dotyczący bezpiecznego i prawidłowego pakowania paczek został opublikowany przez Geis pod adresem: https://www.geis.pl/pl/jak-prawidlowo-zapakowac-paczke.

Firma Geis w ramach usług kurierskich oferuję opcję paczki za pobraniem (C.O.D). Za tę usługę doliczane są opłaty dodatkowe. Wysokość pobranej opłaty przez kuriera jest przekazywana na konto klienta w ciągu 7 dni od jej pobrania. Maksymalna kwota pobrania nie może przekroczyć 10.000 PLN. Przy nadawaniu paczki pobraniowej konieczne jest takę jej ubezpieczenie, które podlega opłacie wg stawek zgodnych z zasadami współpracy bądź wg standardowej taryfy.

Przedsiębiorstwo stosuje zaawansowaną technologię informatyczną i wprowadza duże udogodnienia dla klientów. Firma posiada szereg usług dodatkowych. Usługa awizacji przesyłem SMS-em pozwala na powiadamianie odbiorcy o wysyłce przesyłki przez nadawcę. Odbiorca otrzymuje numer przesyłki, dzięki któremu może śledzić paczkę; oraz niezbędne informacje dotyczące płatności przy odbiorze. W dniu dostawy odbiorca jest powiadamiany telefonicznie przez firmę o zamiarze dostarczenia paczki. Po wykonaniu usługi nadawca korzysta z awizacji dostarczenia przesyłki i jest powiadamiany SMS lub mailowo o dostarczeniu przesyłki do odbiorcy. W przypadku trudności z dostarczeniem nadawca jest również na bieżąco informowany. Wszystkie dokumenty związane z przesyłką, tj. dokumenty dołączone ROD oraz dokumenty potwierdzające dostawę POD, są przekazywane nadawcy. Te udogodnienia są bardzo atrakcyjnym dodatkiem do całości świadczonych usług kurierskich.

 

Ubezpieczenie przesyłki

 

Każda firma kurierska świadcząc usługi przewozowe i dostarczania przesyłek zapewnia ubezpieczenie przesyłki. W przypadku Geis / K-EX w kwocie opłaty za przesyłkę doliczone jest jej ubezpieczenie. Ochrona obejmuje towary o zdeklarowanej wartości nie przekraczającej 100 PLN. Dobra w przedziale wartości pomiędzy 100 PLN a 100.000 PLN podlegają dodatkowej opłacie.

 

Gabaryty przesyłek – jakie rozmiary i wagę można wysłać z K-EX / Geis?

 


Usługi kurierskie Geis / K-EX pozwalają na wysyłkę paczek o dowolnych wymiarach, jednakże posiadają swoje limitacje. W przypadku tego przedsiębiorcy ograniczenia przedstawiają się następująco:

 • paczka nie może przekroczyć wagi 50 kg

 • maksymalna szerokość przesyłki wynosi 80 cm

 • maksymalna wysokości przesyłki wynosi 60 cm

 • maksymalna długość wynosi 200 cm.

  Te limitacje dają jednak szerokie możliwości w usługach transportowych towarów drobnicowych.

 

Usługi kurierskie – K-EX / Geis

 

Usługi kurierskie świadczone przez Geis są bardzo dobrze rozbudowane. Należą do nich:

 

1. Przesyłki paletowe


Usługa ta realizowana jest na terenie kraju oraz w trybie międzynarodowym. W kraju firma stosuje tzw. system HUB posiadający centralny punkt przeładunkowy, skąd towary dystrybuowane są pod wyznaczone adresy. W systemie międzynarodowym firma posiada rozbudowaną siatkę połączeń. Przesyłki paletowe dostarczane są zarówno pod adresy firmowe, jak i prywatne. W systemie paletowym nadawane są przesyłki o wadze od 50 do 2500 kg.

Maksymalna objętość przesyłki, to

10 m³ (5 palet standardowych wymiarów). W transporcie międzynarodowm przesylka może zawierać więcej sztuk kosztów/colli, gdzie w w przypadku transportu krajowego nie może przekraczać 10 sztuk koszów/colli. Masa jednej sztuki nie może przekroczyć 1200kg oraz 220 cm. Obsługa przesyłek paletowych obejmuje cały zestaw udogodnień. Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem https://www.geis.pl/pl/przesylki-paletowe.

 

2. Przesyłki biznesowe B2B

System ten zapewnia dostarczanie przesyłek na adresy firmowe. Geis zapewnia pełną elastyczność i doskonale dba o klienta. W pakiecie podstawowym klient ma zagwarantowane następujące usługi:

 • może odebrać wszystkie przesyłki u nadawcy

 • dostawa paczek w systemie Door-to-door

 • możliwość odbioru przesyłek u podmiotów pośrednich

 • ponowne uruchomienie dostawy prze niedostępności odbiorcy

 • ubezpieczenie przesyłki (do 100 PLN)

 • całodobowy system monitorowania przesyłki

 • dokumenty przewozowe dostępne w trybie on-line

 • awizacja przez e-mail

 • raportowanie całości wysyłek i dostarczeń

 • bezpłatny dostęp do aplikacji obsługującej usługi.

  Do tego Geis proponuje całą gamę usług dodatkowych.

 

3. Przesyłki kurierskie

Poza przesyłkami w systemie B2B firma oferuje wysyłkę pod adresy prywatne B2C. Dzięki tej usłudze odbiorca przesyłki jest stale informowany o statusie paczki. Dlatego też oferta Geis jest tak bardzo atrakcyjna dla działalności e-sklepów, takich jak polski gigant w sprzedaży internetowej, jakim jest allegro.pl. Współpraca firm zajmujących się e-commerce z Geis na pewno przyniesie pozytywne efekty, szczególnie z uwagi na fakt o doskonałym systemie informacyjnym, co jest bardzo cenione przez klientów.

 

4. Transport morski, lotniczy

Firma doskonale zna rynek spedycyjny, dlatego też korzysta z transportu morskiego i lotniczego. W przypadku, kiedy istotna jest cena za nadanie przesyłki warto wybrać transport morski. Jest on wolniejszy, ale skuteczny. Geis oferuje transport importowy i eksportowy. W usługach morskich znaleźć można opcję wykorzystania całego kontenera (FLC) oraz skorzystania z transportu drobnicowego (LCL). Firma oferuje usługę port-to-port polegającą na dostarczenie i dostawę ładunku z/do portu. Dostępna jest także opcja door-to-door, czyli z/do adresu. Transport morski pozwala na przewóz ładunków ponadgabarytowych.

Wybierając transport lotniczy kładzie się nacisk na czas dostawy. Podobnie jak w opcji morskiej, Geis oferuje transport importowy i eksportowy. Można skorzystać z usług kuriera lotniczego (paczki do 50 kg). Analogicznie dostępna jest opcja transportu airport-to-airport (odbiór i dostawa z/na lotnisko) oraz door-to-door. Firma w swojej ofercie dysponuje również transportem czarterowym.

 

Cennik Geis / K-EX - oferta KurierNet

 

Pomimo sporej ilości udogodnień dla klientów, nie jest łatwo na portalu Geis odnaleźć informacje o cenach za usługi. Żeby łatwo uzyskać te dane potrzebny jest kalkulator, który dokonuje obliczeń. Takie urządzenie znajduje się na stronie kuriernet.pl. Dzięki kuriernet.pl łatwo można dokonać szacunków odnośnie opłaty za przesyłkę. Dodatkowo firma współpracuje z Geis / K-EX. Kuriernet.pl umożliwia wysyłanie przesyłek możliwie najtaniej. Firma posiada także atrakcyjną ofertę współpracy dla firm oraz w branży e-commerce (sklepy internetowe). Dzięki kuriernet.pl nie tylko wyślesz przesyłkę, ale także zarządzasz swoimi wysyłkami oraz je monitorujesz.

 

Kontakt i godziny otwarcia oddziałów Geis / K-EX na terenie Polski

 

Z firmą można kontaktować się bezpośrednio przez formularz dostępny na stronie internetowej, dostępną infolinię lub w oddziałach Geis na terenie całego kraju. Poniżej tabela przedstawiająca wykaz oddziałów przesyłek kurierskich Geis w Polsce.

MIASTO ADRES PN-PT KONTAKT (E-mail, Telefon)
Centrala Kielce

ul. Zagnańska 61,

25-528 Kielce

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Białystok

ul. Gen. Kleeberga 16,

15-691 Białystok

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Bielsko-Biała

ul. Relaksowa 25,

43-300 Bielsko-Biała

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Bydgoszcz

ul. Franza Blumwego 7,

85-862 Bydgoszcz

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Częstochowa

ul. Poselska 12/32,

42-202 Częstochowa

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Gdańsk

ul. Elbląska 110,

80-718 Gdańsk

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Gorzów Wielkopolski

ul. Walczaka 106,

66-400 Gorzów Wielkopolski

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Jelenia Góra

ul.Wojewódzka 5A,

58-560 Jelenia Góra

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Kalisz

ul. Złota 74-82,

62-800 Kalisz

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Katowice

ul. Miedziana 10,

40-321 Katowice

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Koszalin

ul. Mieszka I 22 B,

75-129 Koszalin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Koszyce Wielkie

ul. Dobrzańskiego 6,

33-111 Koszyce Wielkie

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Kraków

ul. Nad Drwiną 8b, 3

0-741 Kraków

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Lublin

ul. Witosa 10 i 10a,

20-315 Lublin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Masłów

ul. Jana Pawła II 45,

26-001 Masłów

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Olsztyn

ul. Piłsudskiego 72,

10-450 Olsztyn

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Opole

ul. Głogowska 35 A,

45-315 Opole

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Ostrołęka

ul. Graniczna 8,

07-410 Ostrołęka

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Piła

ul. Przemysłowa 9,

64-920 Piła

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Płock

ul. Przemyslowa

22, 09-400 Płock

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Poznań

ul. Pokrzywno 10a,

61-315 Poznań

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Radom

ul. Tartaczna 29,

26-600 Radom

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Rzeszów

ul. Wola Cicha 154,

36-060 Głogów Małopolski

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Siedlce

ul. Stefana Starzyńskiego 15,

08-110 Siedlce

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Stryków

Sosnowiec Pieńki 7,

95-010 Stryków

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Szczecin

ul. Dąbska 69,

70-789 Szczecin

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Świebodzice

ul. Świdnicka 57,

58-160 Świebodzice

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Wrocław

ul. Wrocławska 33d, hala H,

55- 09 Długołęka

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

Oddział Zielona Góra

Al. Zjednoczenia 104 A,

65-001 Zielona Góra

8:00-17:00

E-mail: info@geis.pl

Tel: +48 22 212 28 00

 

Geis / K-EX - opinie

 

Profesjonalizm firmy K-EX a następnie włączenie jej w szeregi Geis Group świadczy o dużym potencjale jaki miała ona w sobie. Internetowe portale zbierające dane i opinie na temat kurierskich potwierdzają, że firma K-EX cieszyła się wielkim zadowoleniem i najlepszymi opiniami i ocenami wystawianymi przez klientów.

 

Praca w Geis / K-EX

 

Geis Group to firma z dużym doświadczeniem. Jej ciągły rozwój wymaga nowych pracowników. Na stanowisku kuriera Geis oferuje pracę dla osób, które posiadają własną ciężarówkę. Szczegółowe wymagania pracodawca ściśle określa. Firma dysponuje doskonałym systemem transportu, który ciągle się rozwija. Zatrudnionym kierowcom Geis gwarantuje regularne szkolenia. Solidnych pracowników firma sowicie wynagradza. Zasady współpracy opierają się zapewnianiu obszaru do obsługi przez kuriera. Praca jest świadczona wyłącznie w dni robocze. Na wynagrodzenie składa się podstawowy ryczałt oraz dodatkowe stawki za doręczane przesyłki. Warunki są dość atrakcyjne, jednakże dla kierowców, którzy posiadają własny pojazd. Jest to ubytek w całości.

 

Geis / K-EX - FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

 

Jak pracuje Geis / K-Ex?

W kraju firma stosuje tzw. system HUB posiadający centralny punkt przeładunkowy, skąd towary dystrybuowane są pod wyznaczone adresy.

 

Jak wydrukować list przewozowy Geis / K-Ex?

Dokumenty przewozowe należy wydrukować po przejściu przez cały proces zamówienia kuriera. Mają one być wydrukowane w dwóch egzemplarzach, jeden dla nadawcy, drugi dla kuriera.

 

Jak anulować przesyłkę?

Anulowanie przesyłki jest dostępne po zalogowaniu się do systemu i kliknięcie odpowiedniego przycisku w historii przesyłek.

 

Czy można zapłacić za pomocą karty płatniczej?

Niestety nie ma możliwości dokonywania opłat za pomocą kart płatniczych.

 

Czy Geis / K-EX pracuje w sobotę, wigilie, święta?

Nie. Praca Geis świadczona jest w dni robocze.

 

Pieniądze z pobrania – jak długo to trwa?

Standardowo pieniądze przekazane kurierowi trafiają na konto nadawcy w przeciągu 7 dni. Przy wyborze opcji Express, środki znajdą się na koncie w terminie nieprzekraczającym 5 dni.

 

Czy można otworzyć przesyłkę przy kurierze Geis / K-EX?

Tak. K-EX umożliwia weryfikację zawartości przesyłki przy kurierze.

 

Jak najtaniej wysyłać przesyłki z Geis / K-EX?

Najtańsza opcja nadawania przesyłek dostępna jest za pośrednictwem portalu kuriernet.pl

Infolinia Inpost Kurier:

Infolinia dla telefonów komórkowych: 722 444 000
Infolinia dla telefonów stacjonarnych 746 600 000

Opłata wg stawki operatora

Godziny pracy infolinii:
poniedziałek - piątek 7:00 - 22.00
sobota 8:00 - 20:00
niedziele i święta 8:00 – 16.00 (tylko dla usługi paczkomatowej)

Ogólna infolinia UPS: 22 534 00 00

Tanie przesyłki kurierskie UPS

 

Kurier UPS

Spis treści

 
 • 1 UPS – światowy lider na rynku przesyłek kurierskich
  • 1.1 UPS – historia sukcesu
   • 1.1.1 Pierwsze Biuro
   • 1.1.2 Zasięg firmy i innowacje
  • 1.2 Pełna kontrola nad przesyłką – monitorowanie paczek w UPS
  • 1.3 Serwis bez ograniczeń – gabaryty paczek obsługiwanych przez UPS
  • 1.4 Rodzaje usług kurierskich świadczonych przez UPS
  • 1.5 Cennik usług kurierskich firmy UPS
  • 1.6 Wysyłka z UPS
  • 1.7 Ubezpieczenie przesyłki w UPS
  • 1.8 Restrykcje w wysyłce towarów przez UPS
  • 1.9 Reklamacja usługi w UPS
  • 1.10 Godziny pracy i kontakt do kurierów UPS na terenie Polski
   • 1.10.1 Na terenie Polski wykaz danych do biur UPS przedstawia się następująco.
  • 1.11 Kariera w UPS – praca jako kurier
  • 1.12 UPS – opinie
  • 1.13 UPS a inne firmy kurierskie
  • 1.14 UPS – w służbie środowisku
  • 1.15 UPS – FAQ (Najczęściej zadawane pytania)
   • 1.15.1 Czy można sprawdzić paczkę kurierską przy kurierze?
   • 1.15.2 Godziny doręczeń
   • 1.15.3 Czy zwykła paczka jest ubezpieczona?
   • 1.15.4 Co można, a czego nie można wysyłać kurierem UPS?
   • 1.15.5 Uszkodzona przesyłka – co robić?
   • 1.15.6 Gdzie zgłosić skargę?
   • 1.15.7 Prawo pocztowe a usługi UPS
   • 1.15.8 Czy można płacić kartą dla kuriera UPS?
   • 1.15.9 Czy kurier UPS dzwoni do klienta?
  • 1.16 UPS – wysyłaj taniej za pośrednictwem kuriernet.pl


  UPS – światowy lider na rynku przesyłek kurierskich

  UPS (United Parcel Service) to wiodąca firma na światowym rynku w branży kurierskiej. Ojczyzną UPS są Stany Zjednoczone. Centrala przedsiębiorstwa, które cieszy się największym zaufaniem klientów na całym globie, znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Firma zatrudnia 435 tysięcy pracowników, z czego 354 tysiące to personel stacjonujący w USA, a 81 tysięcy w pozostałych krajach świata. Wyniki finansowe szacowane są na 58,2 miliarda dolarów (dane z roku 2014). W 2014 roku UPS dostarczyło do odbiorców mieszkających w ponad 220 krajach i terytoriach 4,5 miliarda paczek i dokumentów.

  Dzienny wskaźnik obsługi, to 18 milionów przesyłek. Te wyniki są możliwe dzięki zaawansowanej flocie liczącej prawie 100 tysięcy pojazdów, takich jak: samochody do transportu paczek, dostawcze, ciężarowe, motocykle. UPS posiada także flotę samolotów w liczbie 237. Dodatkowo firma czarteruje 412 samolotów w obsłudze klientów w każdym zakątku na ziemi. United Parcel Service dociera do każdego adresu na terenie Ameryki Północnej i Europy oraz na inne tereny globu dzięki rozbudowanej sieci połączeń obsługiwanych przez węzłowe porty lotnicze w USA, Europie i Azji. Sieć jaka została stworzona przez UPS ciągle się rozrasta by zapewnić jak najlepszy pakiet usług przesyłek kurierskich każdemu klientowi, w każdym miejscu i o każdej porze.

   


  UPS – historia sukcesu

   

  Firma kurierska UPS została założona w 1907 roku przez dziewiętnastolatka Jamesa E. Casey’a. W tym czasie w Ameryce potrzeba przedsiębiorstw świadczących usługi kurierskie była bardzo duża. Ten popyt zauważył młody Casey, który miał już doświadczenie w tej branży pracując wcześniej dla innych firm dostarczających przesyłki. Jim pożyczył od kolegi 100 dolarów i założył firmę pod nazwą American Messenger Company. Siedzibą przedsiębiorstwa stało się Seattle w stanie Waszyngton.

   

  Pierwsze Biuro

  Pierwszym biurem stała się skromna przestrzeń w piwnicy. Casey zgromadził wokół siebie kilku rówieśników i z impetem wkroczył na rynek kurierski. Obsługa klientów polegała na dostarczaniu paczek, korespondencji bagaży, a nawet posiłków. Sprawy te załatwiane były pieszo lub na rowerach. Domeną firmy było hasło „najlepsze usługi za najniższą cenę”. Dodatkowo założyciel narzucał i surowo przestrzegał kilka zasad. Były to: najwyższa uprzejmość wobec klientów firmy, niezawodność, całodobowa obsługa oraz atrakcyjna cena. Konsekwencja ta miała doprowadzić do wielkiego sukcesu przedsiębiorstwa. Tak też się stało.

  Kolejne lata istnienia firmy można wyznaczać milowymi krokami. Dopiero po 6 latach istnienia firmie udało się zakupić pierwszy samochód dostawczy. Wtedy też American Messenger Company zmieniło nazwę na Merchants Parcel Delivery. Tak też dokonywała się specjalizacja firmy polegająca na obsłudze głównie paczek. 1916 rok to powiększanie floty pojazdów i rozwój.

  W tym też czasie w system identyfikacji firmy został wprowadzony charakterystyczny i rozpoznawalny na całym świecie kolor brązowy. Firma nabierała wiatru w żagle. W 1919 roku działalność wyszła poza teren Seattle, a nazwa przedsiębiorstwa przybrała formę, która znana jest po dziś dzień. Nazwa United Parcel Service zawiera w sobie to, co najbardziej istotne w działalności firmy. United („zjednoczone”) mówi o tym, że działalność firmy w każdym miejscu jest częścią konkretnej organizacji, Parcel (z ang. „paczka”, „przesyłka”) informuje o tym jaką usługę – Service – świadczy.

  W 1927 roku UPS obsługiwała już całe wybrzeże Pacyfiku należące do USA, a w 1930 roku działalność sięgała już wschodniego wybrzeża (Nowy Jork, New Jersey).

  Rok 1953 to wielki skok w usługach kurierskich w UPS. Firma zaczęła wykorzystywać rejsowe loty komercyjne łącząc oba wybrzeża USA oferując ekspresową dostawę paczek. Usługa ta została nazwana UPS Blue Label Air i już w 1978 roku świadczyła usługi klientom na terenie całych Stanów Zjednoczonych (również na Hawajach i Alasce). United Parcel Service to pierwsza w historii USA firma, która obsługiwała każdy adres na terenie kraju. Moment, w którym udało się to osiągnąć nazwano „Złotym Ogniwem”.

   

  Zasięg firmy i innowacje

  Zasięg firmy wiązał się z wielką odpowiedzialności za dobra klientów. Firma zaczęła wykorzystywać postęp technologiczny wprowadzając do swojej działalności coraz to nowe urządzenia, które dawały klientom możliwość wglądu w świadczoną usługę. W 1992 roku wprowadzony został elektroniczny monitoring przesyłek naziemnych.

  Te innowacje wzbudzały wielkie zaufanie w UPS, czego efektem był rozszerzający się zasięg przedsiębiorstwa. W tym samy roku UPS obsługuje już ponad milion stałych klientów w 200 krajach na świecie. Globalna sieć połączeń potrzebowała utworzenia centrali ich obsługującej. Tak też powstała UPS Logistics Group (1993 r.).

  Uruchomiona została strona internetowa UPS.com, a wraz z nią wprowadzano nowe udogodnienia dla kurierów i klientów, jak obliczanie stawek za przesyłkę, określanie czasu przewozu, dostęp do obsługi zamówienia przez wszelakie urządzenia elektroniczne. Postęp ten trwa nieustannie mając na celu najwyższą jakość obsługi klientów na całym świecie.

  Na teren Polskich United Parcel Service wkroczył w roku 1992 poprzez partnerstwo serwisowe z PPS Polkurier. Obecnie na polskim rynku istnieje spora liczba firm kurierskich. UPS należy do jednych najbardziej prestiżowych i cieszących się zaufaniem i zadowoleniem klientów.

  Usługi kurierskie to bardzo wygodny i bezpieczny sposób w przesyłaniu różnego typu przesyłek. Brak monopolu na rynku sprawia, że firmy kurierskie oferują całą gamę możliwości klientowi. Przesyłka jest dostarczana szybko i bezpiecznie w każde miejsce na globie, a nad paczką mamy pełną kontrolę. Wszystko to dzięki nowoczesnej technologii.

   

  Pełna kontrola nad przesyłką – monitorowanie paczek w UPS

   

  Wysyłając przesyłkę do odbiorcy w kraju, czy zagranicą klient chce mieć pewność, że zostanie ona dostarczona bezpiecznie oraz szybko. UPS od ponad dwóch dekad oferuje pełny wgląd w swoje usługi dając klientowi możliwość monitorowania przesyłki. Tracking paczek w UPS dostępny jest za pośrednictwem kilku oferowanych opcji.

  System monitorowania przesyłek w UPS jest bardzo rozbudowany i dostosowany nawet do najbardziej wymagających klientów. Tracking paczki odbywa się za pomocą numeru monitorowania lub InfoNotice (Awizo przesyłki). Poprzez wpisanie numeru w panelu na stronie internetowej UPS klient uzyskuje potrzebne informacje. Innym sposobem jest monitorowanie przez numer referencyjny. Firma oferuje także monitorowanie drogą mailową oraz przez telefon komórkowy wykorzystując wiadomości tekstowe SMS.

  Przedsiębiorstwo wprowadziło również pakiet mający na celu umożliwić kontrole nad przesyłkami oraz dostarczać niezbędnych informacji w każdym miejscu i o każdej porze. Takie zadania spełniają usługi UPS My Choice, Quantum View oraz Flex Global View pozwalający na zarządzeniu dostawami w najbardziej zaawansowany sposób.

   

  Serwis bez ograniczeń – gabaryty paczek obsługiwanych przez UPS

   

  UPS określa konkretne ograniczenia dotyczące gabarytów obsługiwanych przesyłek. Limitacje przedstawiają się następująco:

  – waga paczki nie może przekraczać 70 kg

  – maksymalne wymiary paczki (długość i obwód) to 419 cm

  – pojedyncza paczka nie może być dłuższa niż 270 cm

  – przesyłki przekraczające 31.5 kg, a na terenie Unii Europejskiej 25 kg, muszą być opatrzone specjalną etykietą przeznaczoną do paczek ciężkich

  – w wypadku przekroczenia maksymalnych wymiarów przesyłki podlegają specjalnej wycenie zgodnej z wagą wymiarową.

  Jeśli paczka przekracza te ograniczenia poddawana jest dodatkowej opłacie. Fakt zatem jest taki, że możliwości oferowane przez UPS są niemalże nieograniczone. W sytuacji, kiedy przesyłka nie odpowiada zasadom wyznaczonym przez firmę polecany jest bezpośredni kontakt z UPS w celu określenia warunków przewozu. Dla zwykłego użytkownika jednak te limitacje są w 100% wystarczające.

   

  Rodzaje usług kurierskich świadczonych przez UPS

   

  UPS oferuje szerokie spektrum świadczonych usług kurierskich. Poprzez wybór usługi paczka dostarczana jest pod konkretny adres w dokładnie określonym terminie. Na terenie kraju dostępne są następujące usługi:

  – UPS Standard gwarantujący zaplanowane doręczenie przesyłki z każdego adresu na każdy inny adres na terenie Polski w określony dzień

  – UPS Express Saver zapewnia dostarczenie przesyłki na następny dzień roboczy

  – UPS Express to usługa, dzięki której przesyłka zostanie dostarczona następnego dna do godziny 12:00

  – UPS Express Plus pozwala na doręczenie przesyłki na następny dzień do godziny 9:00.

  Jeszcze większe możliwość w wyborze usługi są oferowane przez UPS w przypadku przesyłek zagranicznych. W przypadku obsługi paczek na dużych dystansach UPS wykorzystuje doskonale rozwiniętą siatkę transportu lotniczego. Firma pozwala wybrać następujące opcje:

  – UPS Standard realizuje dostawę na terenie Europy w przeciągu 5 dni

  – UPS Expedited pozwala na zaplanowanie dostawy paczki na adres w krajach poza Europą

  – UPS Express Saver gwarantuje dostarczenie przesyłki na drugi dzień na terenie Europy, w ciągu dwóch dni na adresy w Stanach Zjednoczonych, dwóch-trzech dni w Azji oraz doręczenie w określony dzień w krajach na terenie starego kontynentu oraz w każdym innym kraju na świecie

  – UPS Express i UPS Express Plus poszerzają analogicznie możliwości UPS Express Saver z naciskiem na konkretną godzinę.

  Atrakcyjną opcją jest oferowany przez UPS Access Point pozwalający na dostawę paczek z punktu wysyłki do drzwi odbiorcy, z punktu do punktu lub od wysyłającego do punktu odbioru.

  Możliwości jest bardzo wiele. Wszystkie one są dostosowane do wymagań i potrzeb klienta.

  UPS oferuje także fracht morski, który oferuje atrakcyjne ceny, jednakże wydłuża czas dostawy. Atutem firmy jest obsługiwanie bardzo dużej ilości tras morskich, a także możliwość łączenia form przesyłu paczek. Statki wykorzystywane przez UPS docierają do głównych portów na całym świecie.

  Firma oferuje transport pełnokontenerowy, a także transport drobnicowy. Ten rodzaj obsługi przesyłki jest znacznie bardziej ekonomiczny. Gwarantowany jest pełny dostęp do śledzenia przesyłki, dzięki czemu klient może czuć się bezpiecznie i mieć kontrolę nad wysłanym towarem.

  Wgląd i możliwość zarządzania przesyłką są niezwykle ważne w kolejnej dziedzinie, jaką jest e-commerce. Sklepy internetowe korzystające z usług kurierskich stały się dziś niezwykle popularne. UPS świadczy pionierskie usługi w branży e-commerce. Głównymi elementami tego działania są opcje UPS My Choice oraz UPS Access Point.

  Dzięki nim klient może w pełni kontrolować swoją przesyłkę. Usługi te są dostępne bezpłatnie i pozwalają na ustalanie miejsc i czasu dostarczenia, prolongatę odbioru, zmianę miejsca dostarczenia paczki. Dzięki UPS Access Point przesyłki mogą być doręczane do całej sieci miejsc na mapie świata, takich jak małe sklepiki, kioski, stacje benzynowe, czy inne lokalizacje komercyjne.

  Stwarza to ogromne możliwości i zapewnia wygodę klientowi. Dzięki rozwojowi systemów komputerowych oraz stwarzanemu przez to dostępowi do usługi UPS My Choice przez smartfony kontrola nad przesyłkami staje się nieograniczona. Te opcje cieszą się ogromną popularnością, stanowią ogromną konkurencję dla popularnych paczkomatów i stają się doskonałą alternatywą dostaw przesyłek.

   

  Cennik usług kurierskich firmy UPS

   

  Cennik usług kurierskich w UPS jest zróżnicowany na przesyłki krajowe i zagraniczne. Cena wzrasta proporcjonalnie do wagi i rozmiaru wysyłanej paczki. UPS należy do firm, których opłaty są nieco wyższe od konkurencji.

  Za to jednak jakość świadczonych usług jest bardzo wysoka. Obliczanie wartości przesyłki można wykonać na specjalnych formularzu dostępnym na stronie internetowej UPS.com.

  Znacznie bardziej przyjazna wersja systemu znajduje się na portalu kuriernet.pl, który bezpośrednio współpracuje z UPS i niezawodnie dokona obliczeń oraz przeprowadzi przez proces przygotowania i wysłania przesyłki. Dodatkowym atutem kuriernet.pl jest specjalna okazja cenowa usług świadczonych przez UPS.

   

  Wysyłka z UPS

   

  Oferowane przez UPS usługi pozwalają na dostosowanie możliwości wysyłki do potrzeby klienta. Przygotowana do wysyłki paczka powinna posiadać etykietę wysyłkową UPS, która jest generowana podczas wypełniania formularza na stronie internetowej UPS.com. Etykietę należy wydrukować i dołączyć do przesyłki. Nie jest konieczne logowanie do systemu, gdyż paczkę można wysłać jako gość. Tak przygotowana paczka może być odebrana przez kuriera. Płatność za przesyłkę odbywa się formie elektronicznej.

  Przygotowana i opłacona przesyłka już po kilku minutach może być przekazana firmie UPS. Paczkę należy przekazać do lokalnego punktu nadania przesyłek UPS. Można również skorzystać z opcji UPS Access Point i odnaleźć najbliższy punkt za pomocą lokalizacji UPS znajdującej się na stronie internetowej lub przekazać ją bezpośrednio kurierowi. Dostępna jest także usługa umożliwiająca zaplanowanie odbioru przesyłki w konkretnej godzinie i w konkretnym miejscu.

  Niezwykle wygodnym sposobem jest skorzystanie z usług portali oferujących zamówienie kuriera i obsługę przesyłki. Portal, który bardzo sprawnie przeprowadza klienta przez procedurę nadawania paczki, a przy tym współpracując z UPS, oferuje atrakcyjną cenę, jest kuriernet.pl.

  Formalności, którym trzeb stawić czoło na stronieUPS.com mogą niektórych przerazić, dlatego skorzystanie z usług kuriernet.pl zaoszczędzi klientowi niepotrzebnego stresu, przy czym usługa będzie realizowana przez UPS, dlatego klient może czuć się bezpiecznie o wysyłane dobra.

   

  Ubezpieczenie przesyłki w UPS

   

  Firma UPS gwarantuje najwyższą jakość usługi i od wielu lat zapewnia bezpieczeństwo transportowanym towarom. Jednakże odpowiedzialność za przesyłkę jest ograniczona. Ubezpieczenie przesyłki wymaga zdeklarowania jej wartości i skorzystania z opcji dostępnej przy dokonywaniu wysyłki.

  Deklaracje wartości są regulowane przez limity określone dla konkretnego kraju. Przy deklarowaniu przesyłek krajowych należy dokonać opłaty za usługę dodatkową. Opłaty te przedstawiają się następująco:

  – przesyłki o wartości nie przekraczającej 323 PLN nie podlegają dodatkowym opłatom

  – przesyłki o wartości w granicach 323-50.000 PLN podlegają opłacie w wysokości 2.80 PLN

  – przesyłki o wartości w granicach 50.001-100.000 PLN podlegają opłacie w wymiarze 0.1% zdeklarowanej wartości

  – przesyłki o wartości przekraczające wartość 100.000 PLN podlegają opłacie w wymiarze 0.2% zdeklarowanej wartości.

  Przesyłki międzynarodowej podlegają opłacie 1% zdeklarowanej wartości, jednakże nie może ona być mniejsza niż 19.45 PLN za jedną przesyłkę.

  Kwoty ubezpieczenia nie są zbyt wygórowane, dlatego też dla bezpieczeństwa i spokoju warto je pokryć.

   

  Restrykcje w wysyłce towarów przez UPS

   

  Firma UPS posiada w swoim regulaminie obostrzenia dotyczące rodzajów wysyłanych towarów. Na liście znajdują się towary zabronione, których wysyłka jest niemożliwa. Do tych towarów należą:

  – napoje alkoholowe;

  – skóry zwierząt (niedomowych);

  – towary o szczególnej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, złoto i srebro);

  – towary/materiały niebezpieczne;

  – broń palna

  – futra;

  – kość słoniowa i produkty z kości słoniowej;

  – żywe zwierzęta;

  – gotówka oraz przedmioty zbywalne;

  – towary łatwo psujące się;

  – rzeczy osobiste (z wyjątkiem wysyłek do USA);

  – rośliny

  – materiały pornograficzne;

  – nasiona

  – znaczki pocztowe o wysokiej wartości;

  – tytoń i wyroby tytoniowe;

  – bagaż pozostawiony bez opieki.

  W poszczególnych krajach lista ta może się powiększać. Wtedy też nadawca na własną odpowiedzialność dokonuje wysyłki zabronionego towaru. Firma UPS nie podejmie się również transportu dóbr, które znajdują się na liście zabronionych w danym państwie, czy regionie.

  Podobnie z towarami naruszającymi przepisy eksportowe. Transport towarów zabronionych może jednak odbywać się w szczególnych przypadkach i jest on regulowany na podstawie specjalnych kontraktów.

   

  Reklamacja usługi w UPS

   

  W firmie UPS procedura reklamacyjna może być uruchamiana w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest nieterminowe doręczenie przesyłki. Jeśli taka sytuacja nastąpiła, klientowi przysługuje 14 dni na zgłoszenie reklamacji.

  Drugim przypadkiem jest uszkodzenie lub zagubienie paczki. Wtedy też rozróżniane są dwa rodzaje uszkodzeń: jawne, czyli takie, które jest widoczne przy odbiorze przesyłki oraz niejawne, tj. widoczne dopiero po rozpakowaniu paczki. W sytuacji wystąpienia którejś z nich należy uruchomić proces reklamacji.

  Reklamacja może być składana do UPS w formie pisemnej, elektronicznej (faks, e-mail bądź na podstawie formularza dostępnego na stronie przedsiębiorstwa) oraz ustnej do protokołu. Reklamacja leży w gestii nadawcy przesyłki, a w szczególnych przypadkach również odbiorcy. Tymi przypadkami są:

  – zrzeknięcie się nadawcy na rzecz odbiorcy dochodzenia wszelkich praw

  – doręczenie przesyłki kurierskiej

  – w sytuacji przysługiwania mu prawa rozporządzania przesyłka inną niż kurierska.

  Reklamacja powinna zawierać:

  – datę sporządzenia reklamacji

  – dane i adres do korespondencji osoby składającej reklamację

  – przedmiot oraz uzasadnienie reklamacji

  – kwotę roszczenia oraz dokumentację potwierdzającą wysokość poniesionej szkody – za wyjątkiem sytuacji, gdy reklamacja dotyczy wyłącznie zwrotu opłat za przewóz w ramach Gwarancji Zwrotu Pieniędzy

  – datę i miejsce nadania przesyłki;

  – numer przesyłki kurierskiej;

  – wykaz załączonych dokumentów;

  – podpis osoby uprawnionej do wniesienia reklamacji (w przypadku reklamacji zgłoszonej w formie papierowej), lub dane identyfikujące adresata w przypadku złożenia reklamacji w innej formie.

  Szczegółowe dane dotyczące procedury reklamacyjnej są zawarte w dokumencie opublikowanym na stronie UPS (https://www.ups.com/media/news/pl/Procedura_Reklamacyjna.pdf )

  Reklamacja przez UPS jest rozpatrzona w ciągu 30 dni.

   

  Godziny pracy i kontakt do kurierów UPS na terenie Polski

   

  Często zdarza się tak, że kurier nie zastanie odbiorcy w domu. Wtedy też dostępny jest kontakt z biurem obsługi klienta lub bezpośrednio z kurierem w celu uzgodnienia innego terminu dostawy paczki.

   

  Na terenie Polski wykaz danych do biur UPS przedstawia się następująco.

  MIASTO ADRES KONTAKT
  Białystok ul. Przędzalniana 8

  15-688 Białystok

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  UPS Bielsko-Biała ul. Piekarska 130

  43-300 Bielsko-Biała

  Tel.: +48 (0) 32 606 91 91
  Bydgoszcz ul. Objazdowa 1

  85-882 Bydgoszcz

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0)-22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Bydgoszcz

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Rejtana 2

  85-032 Bydgoszcz

  Tel./Faks: +48-(0)-52-344-88-93

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Częstochowa ul. Bór 67/69

  42-200 Czestochowa

  Tel.: (0) 801-900-877

  tel. +48 (0) 22 4 894 877- dla telefonów komórkowych

  Ełk ul. Mickiewicza 37

  19-300 Ełk

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Gdańsk ul. Wodnika 50

  80-299 Gdańsk

  Tel.: +48-(0)-58-763-33-33
  Gorzów Wielkopolski ul. Małorolnych 3B

  66-400 Gorzów Wielkopolski

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Kalisz ul. Częstochowska 140c

  62-800 Kalisz

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0)-22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Katowice ul. Kościuszki 227

  40-650 Katowice

  Tel.: +48-(0)-32-606-91-91

  Fax: +48-(0)-32-606-91-00

  Kielce ul. Przemysłowa 7a

  26-052 Sitkówka Nowiny

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Koszalin ul. Mieszka I 20B

  75-124 Koszalin

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877-dla telefonów komórkowych

  Kraków ul. Kosiarzy 6

  30-731 Kraków

  Tel.: (0) 801 900 877

  Tel.: +48 (0) 22 4 894 877

  Mail Boxes Etc. Kraków

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Pilotów 2

  31-462 Kraków

  Tel.: +48-(0)-12-341-07-26

  Godziny otwarcia

  Pon.-Pt. 8.30 – 17.30

  Mail Boxes Etc.Kraków

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Królewska 51

  31-081 Kraków

  Tel.: +48-(0)-12-307-74-44

  Godziny otwarcia

  Pon.-Pt. 8.30 – 18.00

  Legnica ul. Poznańska 51

  59-220 Legnica

  Tel.+ 48 (0) 71 335 83 00
  Łódź ul. Traktorowa 111

  91-204 Łódź

  Tel.: +48 (0) 42 613 27 00
  Mail Boxes Etc. Łódź

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Ul. Św.Franciszka z Asyżu 62

  93-479 Łódź

  Tel: +48 (0) 42 681 31 04

  Fax: +48 (0) 42 680 02 50

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-17.00

  Lublin ul. Mełgiewska 80

  20-234 Lublin

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Olsztyn ul. Piłsudskiego 75A

  10-460 Olsztyn

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Opole ul. Kasprowicza 8

  45-346 Opole

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Opole

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Plac Teatralny 13

  (Galeria Opolanin, przyziemie)

  45-056 Opole

  Tel.: +48-(0)-77-44-19-400

  (0)-884-809-077

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9:00-18:00

  Sob: 10:00-14:00

  Ostrołęka Ławy 81C

  07-411 Rzekuń

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Piła ul. Krzywa 15-17

  64-920 Piła

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Płock ul. Wiadukt 1

  09-400 Płock

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0) 22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Płock

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Al. Stanisława Jachowicza 17B

  09-402 Płock

  Tel. +48-(0)-24-366-12-95

  Godziny otwarcia

  Pon.- Pt. 9.00 – 17:30

  Poznań ul. Bałtycka 6

  61-013 Poznań

  Tel.: +48-(0)-61-815-14-00
  Mail Boxes Etc. Poznań

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Głogowska 16

  60-734 Poznań

  Tel/Fax: +48-(0)-61-222-69-42

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 8.00-17.00

  Mail Boxes Etc. Poznań

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Stanisława Staszica 2/2

  60-527 Poznań

  Tel.: +48-(0)-61-223-60-32

  Fax:+48-(0)-61-223-69-05

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-17.00

  Radom ul. Okrzei 17/21

  26-600 Radom

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Rzeszów ul. Lubelska 50

  35-233 Rzeszów

  Tel.: +48-(0)-17-863-61-55

  Tel.: +48-(0)-17-860-01-60

  Sandomierz ul. Błonie 18

  27-600 Sandomierz

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Szczecin ul.Kasztanowa 17

  72-005 Przecław

  Tel.: (0) 801 900 877

  Tel.: +48-(0)-22-489-48-77 – dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Szczecin

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Bohaterów Warszawy 11B

  70-370 Szczecin

  Tel: + 48 (0) 91 820-35-10

  Fax: +48 (0) 91 820-69-52

  Godziny otwarcia

  Pon.- Pt. 9.00 – 18.00

  Szczecinek ul. Wiśniowa 16

  78-400 Szczecinek

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Tarnów ul. Nowy Świat 78

  33-100 Tarnów

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Toruń ul. Mazowiecka 46/48

  87-100 Toruń

  Tel.: (0) 801 900 877

  Tel.: +48 (0) 22 4 894 877 – dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Grudziądz

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Piłsudskiego 16

  86-300 Grudziądz

  Tel.: (0) 722-104-722

  Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Wałbrzych

  Świebodzice

  ul. Świdnicka 57

  58-160 Świebodzice

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Warszawa UPS Polska Sp. z o.o. ul. Prądzyńskiego 1/3

  01-222 Warszawa

  Tel.: +48-(0)-22-534-00-00

  Faks: +48-(0)-22-534-08-01

  Mail Boxes Etc. Warszawa

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Marszałkowska 80

  00-517 Warszawa

  Tel.: +48-(0)-22-622-31-52

  Faks: +48-(0)-22-622-62-39

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Mail Boxes Etc. Warszawa

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Al. Waszyngtona 46

  03-910 Warszawa

  Tel./Faks: +48-(0)-22-672-77-13

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 10.00-18.00

  Mail Boxes Etc. Warszawa

  Punkt przyjmowania przesyłek

  Al. Komisji Edukacji Narodowej 46

  02-722 Warszawa

  Tel.: +48-(0)-22-408-81-93

  Faks: +48-(0)-22-408-81-94

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-19.00

  Wrocław ul. Polna 29

  55-095 Długołęka

  Tel.: +48 (0) 71 335 83 00

  Fax: +48 (0) 71 335 83 01

  Mail Boxes Etc. Wrocław

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Jedności Narodowej 79

  50-262 Wrocław

  Tel/Fax: +48-(0)-71 349 22 35

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-18.00

  Mail Boxes Etc. Wroclaw

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Krakowska 98

  50-427 Wroclaw

  Tel: +48-(0)-71 330 65 65

  Pon.-Pt. 9.00 – 18.30

  Zamość ul. Kilińskiego 82

  22-400 Zamość

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48-(0)-22-4-894-877- dla telefonów komórkowych

  Zielona Góra ul. Rzeźniczaka 1

  65-119 Zielona Góra

  Tel.: (0) 801-900-877

  Tel.: +48 (0) 22-4-894-877 dla telefonów komórkowych

  Mail Boxes Etc. Zielona Góra

  Punkt przyjmowania przesyłek

  ul. Bohaterów Westerplatte 52

  65-078 Zielona Góra

  Tel.:+48 (0) 68 326 20 50

  Fax: +48 (0) 68 321 64 37

  Godziny otwarcia:

  Pon.-Pt. 9.00-17.00

   

  Kariera w UPS – praca jako kurier

   

  UPS to gigant na rynku firm kurierskich. Zarówno tak jak o klienta, dba również o swoich pracowników. Imponujące są liczby mówiące o personelu zatrudnionym w firmie. UPS na stanowisku kuriera zapewnia atrakcyjne zarobki i cały pakiet świadczeń dodatkowych, z których mogą korzystać zatrudnieni pracownicy. Głównym filarem firmy są właśnie kurierzy, dlatego też inwestycja w tego pracownika jest tak niezwykle ważna. Zarobki oraz zestaw świadczeń pozapłacowych zachęcają do aplikacji na stanowisko kurierskie w UPS. Firma gwarantuje swoim pracownikom pracownikom dopłaty do kart Benefit Multisport i Benefit Multikino. Kurierom przysługuje też dostęp do usług medycznych oferowanych przez placówki Grupy Lux Med. Dla UPS ważne jest poczucie bezpieczeństwa pracowników i ich bliskich, dlatego też w pakiecie znajdują się możliwości ubezpieczenia na życie w AMPLICO LIFE, Programem SOS dla osób podróżujących służbowo oraz dodatkowe świadczenia pozwalające na udział w specjalnym programie emerytalnym. UPS zapewnia również ciągły rozwój w postaci szkoleń.

   

  UPS – opinie

   

  Z uwagi na ponad stuletnie doświadczenie, ciągły rozwój i udoskonalanie technologii związanej z obsługą przesyłek na całym świecie firma UPS cieszy się wielkim zadowoleniem i pozytywnymi opiniami klientów. Dane wykazują bardzo wysoki wskaźnik zadowolenia korzystających z usług UPS na całym świecie. Pojawiają się jednak komentarze negatywne związane przede wszystkim z kontaktem kuriera z klientem. Sprawa ta wydaje się być nadal nierozwiązana.

   

  UPS a inne firmy kurierskie

   

  Rynek kurierski rozwija się bardzo prężnie. Konkurencja ciągle podwyższa poprzeczkę i konieczna jest walka o klienta. UPS to światowy liter w branży kurierskiej. Za markę jaką jest UPS trzeba więcej zapłacić. Stawki w UPS w porównaniu z innymi przedsiębiorstwami oferującymi podobne usługi są często zdecydowanie wyższe. Firma jednak, pomimo to, wciąż plasuje się na pozycji lidera w branży na świecie.

   

  UPS – w służbie środowisku

   

  UPS to przedsiębiorstwo, które nie tylko dba o swoich klientów i pracowników, ale także o środowisko naturalne. Korzystając w najnowocześniejszej technologii UPS wprowadza do swojej floty pojazdy korzystające z alternatywnych źródeł energii. Dzisiaj ponad 5000 pojazdów jest napędzanych przyjazną naturze energią.

   

  UPS – FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

   

  1. Czy można sprawdzić paczkę kurierską przy kurierze?

  Kurier nie ma obowiązku oczekiwania na sprawdzenie przesyłki przez odbiorcę. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości odbiorcy przysługuje reklamacja.

   

  2. Godziny doręczeń

  UPS dostarcza przesyłki na adresy domowe od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00. Adresy firmowe są obsługiwane w godzinach ich urzędowania.

  Na terenie USA, Kanady i Europy nie ma możliwości zaplanowania terminu dostarczenia przesyłki UPS o określonej porze dnia. Paczki są dostarczane przez UPS od poniedziałku do piątku o różnych porach między godziną 9:00 a 19:00.

   

  3. Czy zwykła paczka jest ubezpieczona?

  Każda paczka o wartości nie przekraczającej 323 PLN jest ubezpieczona przez firmę UPS. Przesyłane dobra przekraczające kwotę 323 powinny zostać poddane deklaracji wartości i wtedy też zostaje pobierana dodatkowa opłata za ich ubezpieczenie.

   

  4. Co można, a czego nie można wysyłać kurierem UPS?

  UPS świadczy usługi umożliwiające wysyłkę każdego z dób, za wyjątkiem następujących:

  – napoje alkoholowe;

  – skóry zwierząt (niedomowych);

  – towary o szczególnej wartości (np. dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, złoto i srebro);

  – towary/materiały niebezpieczne;

  – broń palna

  – futra;

  – kość słoniowa i produkty z kości słoniowej;

  – żywe zwierzęta;

  – gotówka oraz przedmioty zbywalne;

  – towary łatwo psujące się;

  – rzeczy osobiste (z wyjątkiem wysyłek do USA);

  – rośliny

  – materiały pornograficzne;

  – nasiona

  – znaczki pocztowe o wysokiej wartości;

  – tytoń i wyroby tytoniowe;

  – bagaż pozostawiony bez opieki

  – rzeczy objęte zakazem w poszczególnych kraja.

  Wysyłając towary zabronione nadawca czyn to na własną odpowiedzialność, a firma UPS może odmówić usługi.

   

  5. Uszkodzona przesyłka – co robić?

  Uszkodzona przesyłka podlega procedurom reklamacyjnym. Reklamacja może być składana do UPS w formie pisemnej, elektronicznej (faks, e-mail bądź na podstawie formularza dostępnego na stronie przedsiębiorstwa) oraz ustnej do protokołu.

  Szczegółowe dane dotyczące procedury reklamacyjnej są zawarte w dokumencie opublikowanym na stronie UPS ( https://www.ups.com/media/news/pl/Procedura_Reklamacyjna.pdf ). Reklamacja przez UPS jest rozpatrzona w ciągu 30 dni.

   

  6. Gdzie zgłosić skargę?

  Wszystkie skargi i reklamacje składa się pod adresem siedziby UPS Polska Sp. z o.o. pod adres ul. Prądzyńskiego 1/3, 01-222 Warszawa lub w siedzibach lokalnych oddziałów UPS na terenie Polski. Można również skorzystać z drogi elektronicznej:

  dipl@ups.com – reklamacja na zaginięcie i uszkodzenie

  custsvcplpl@ups.com – nieterminowe doręczenie

  – faksem na numer: +48-22-534-08-01 i billingpoland@ups.com – reklamacje finansowe

  – pod numerem + 48 22 534 00 00 w przypadku reklamacji dotyczących Gwarancji Zwrotu Pieniędzy.

   

  7. Prawo pocztowe a usługi UPS

  Usługo świadczone przez UPS są usługami kurierskimi, a zatem przesyłka jest dostarczana w systemie od drzwi do drzwi. Firma obsługuje przesyłki kurierskie, które określają termin dostarczenia, a także gwarantuje cały zakres usług dodatkowy, jak monitorowanie przesyłki, powiadomienia i inne. UPS jest również zobligowana do ochrony danych osobowych.

   

  8. Czy można płacić kartą dla kuriera UPS?

  Kurierzy UPS nie przyjmują płatności kartą płatniczą.

   

  9. Czy kurier UPS dzwoni do klienta?

  Kurier nie ma obowiązku dzwonienia do klienta. UPS dysponuje jednak rozbudowanym panelem monitorowania przesyłek.

   

  UPS – wysyłaj taniej za pośrednictwem kuriernet.pl

   

  Kuriernet.pl oferuje usługi zamawiania kuriera i przesyłania paczek na terenie całego kraju, Europy oraz świata. Portal współpracuje z największymi firmami kurierskimi na całym świecie. Owocem współpracy są również atrakcyjne ceny.

  Przez portal kuriernet.pl łatwo, szybko i przyjemnie wycenisz swoją paczkę, zamówisz kuriera i nadasz ją do dowolnego zakątka na globie. Strona oferuje również monitoring przesyłki, gdzie bez problemu sprawdzisz status wysłanego towaru. Kuriernet.pl obsługuje wszystkie rodzaje przesyłek i jest doskonałym narzędziem do zarządzania każdą paczką.

 Wysyłki kurierskie dla młodej firmy KurierNet to obsługa kurierska na najwyższym poziomie i niezwykle atrakcyjna oferta cenowa. Korzystając z naszych usług każda nowa firma może skorzystać ze specjalnej promocji. Dzięki niej wszyscy nasi klienci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biznesie mogą wysyłać swoje przesyłki tanio i szybko. Wystarczy, że właściciel nowego biznesu wyśle do nas dokumenty potwierdzające założenie firmy oraz to, że działa na rynku od niedawna. W ramach specjalnego pakietu KurierNet Start otrzyma w prezencie abonament biznesowy na 90 dni! Wiemy, że początki działalności mogą być trudne i kosztowne. Dlatego staramy się pomóc nowym firmom w rozwoju. Sklepy internetowe - oferta E-commerce E-commerce, czyli handel elektroniczny jest dziś bardzo popularną metodą robienia zakupów. Wykonywanie transakcji online jest proste i wygodne, a oferta sklepów internetowych stale się poszerza. W handlu elektronicznym bardzo ważnym elementem jest szybka i bezpieczna dostawa produktów do zamawiającego. Sklepy internetowe chcąc zapewnić swoim klientom szybką dostawę produktów coraz częściej korzystają z usług firm kurierskich. Niestety w niektórych przypadkach korzystanie z obsługi kurierskiej znacznie podnosi cenę transakcji. Współpraca z KurierNet daje sklepom możliwość zmniejszenia tych kosztów, dzięki licznym promocjom i abonamentom. Dlaczego warto z nami? Z KurierNet obsługa kurierska nigdy nie jest droga. Atrakcyjna cena usług, bezpieczeństwo i terminowość to cechy, które wyróżniają nas na rynku. Na naszej stronie znajdują się dokładne informacje dotyczące możliwości obniżenia kosztów wysyłki. Oferujemy klientom interesujące opcje, między innymi pakiet promocyjny KurierNet Start dla nowych firm.

Wysyłki kurierskie dla młodej firmy

KurierNet to obsługa kurierska na najwyższym poziomie i niezwykle atrakcyjna oferta cenowa. Korzystając z naszych usług każda nowa firma może skorzystać ze specjalnej promocji. Dzięki niej wszyscy nasi klienci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w biznesie mogą wysyłać swoje przesyłki tanio i szybko.

 

Wystarczy, że właściciel nowego biznesu wyśle do nas dokumenty potwierdzające założenie firmy oraz to, że działa na rynku od niedawna. W ramach specjalnego pakietu KurierNet Start otrzyma w prezencie abonament biznesowy na 90 dni! Wiemy, że początki działalności mogą być trudne i kosztowne. Dlatego staramy się pomóc nowym firmom w rozwoju.

Sklepy internetowe - oferta E-commerce

E-commerce, czyli handel elektroniczny jest dziś bardzo popularną metodą robienia zakupów. Wykonywanie transakcji online jest proste i wygodne, a oferta sklepów internetowych stale się poszerza. W handlu elektronicznym bardzo ważnym elementem jest szybka i bezpieczna dostawa produktów do zamawiającego.

 

Sklepy internetowe chcąc zapewnić swoim klientom szybką dostawę produktów coraz częściej korzystają z usług firm kurierskich. Niestety w niektórych przypadkach korzystanie z obsługi kurierskiej znacznie podnosi cenę transakcji. Współpraca z KurierNet daje sklepom możliwość zmniejszenia tych kosztów, dzięki licznym promocjom i abonamentom.

Dlaczego warto z nami?

Z KurierNet obsługa kurierska nigdy nie jest droga. Atrakcyjna cena usług, bezpieczeństwo i terminowość to cechy, które wyróżniają nas na rynku. Na naszej stronie znajdują się dokładne informacje dotyczące możliwości obniżenia kosztów wysyłki. Oferujemy klientom interesujące opcje, między innymi pakiet promocyjny KurierNet Start dla nowych firm.

Aby nadać przesyłkę zagraniczną należy posiadać nr EORI.

Dokumenty potrzebne do odprawy celnej w firmie UPS. 

 

Uzupełnione dokumenty dołączamy do przesyłki w oddzielnym „ kangurku” ( przezroczysta folijka samoprzylepna) niż list przewozowy. W przypadku wielopaku, dokumenty zawsze trafiają na przesyłkę numer 1.

 

Fakturę pro forma dołączamy w przypadku wysyłki próbek/prezentów. Oryginał faktury sprzedażowej w przypadku towarów wysłanych na sprzedaż.

 

Dokumenty do odprawy celnej nie są wymagane w przypadku przesyłki typu "Koperta", jeśli jej zawartością są dokumenty.

 

Załączniki:

Faktura proforma

Karta odprawy celnej

Oswiadczenie WSK

Upoważnienie

 

Jest to Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych (ang. Economic Operators’ Registration and Identification - EORI).

Głównym celem systemu EORI jest przyspieszenie załatwiania formalności i operacji celnych przez przedsiębiorców i osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, uczestniczące w czynnościach celnych.

Przedsiębiorcy podlegają jednokrotnej rejestracji w systemie EORI. Zostaje im wtedy nadany unikalny numer identyfikacyjny EORI. Przedsiębiorcy są obowiązani posługiwać się tym jednym, uznawanym na obszarze całej UE numerem EORI, we wszystkich transakcjach i czynnościach celnych na obszarze UE, przy których wymagany jest ich identyfikator.

Eksporter może złożyć wniosek o nadanie numeru EORI w najbliższym Urzędzie Celnym. Procedura nadania numeru trwa zazwyczaj mniej niż jeden dzień.

Zarejestrować się trzeba przed pierwszą operacją celną lub w jej trakcie. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów, procedur postepowania oraz obowiązujące formularze wniosków są do pobrania na stronie internetowej www.mf.gov.pl w zakładce Służba Celna/Rejestr EORI

 

Eori

System EORI, czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Gospodarczych (ang. Economic Operators’ Registration and Identification – EORI) to jak mówi oficjalna definicja jedna z części środowiska elektronicznego cła, które powstaje na terenie UE w ramach programu e-Customs. System stosowany jest do identyfikacji przedsiębiorców przez organy celne na terenie całej Unii.

EORI ma ułatwić firmom przeprowadzanie formalności celnych, zakłada między innymi rezygnację z papierowej dokumentacji celnej. Rejestracja w systemie jest jednorazowa, co oznacza, że numer można wykorzystywać we wszystkich transakcjach celnych, które przeprowadzane są w krajach unijnych. Wniosek o EORI składa się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych (PUESC).


Dlaczego wykorzystuje sie system Eori?

System EORI ma na celu ułatwienie i przyspieszenie formalności celnych i równocześnie przewożenie towarów na terenie Unii. EORI pozwala na rezygnację z dokumentacji papierowej i załatwianie spraw drogą elektroniczną. System przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy sprowadzają na teren UE towary spoza jej obszaru.

Firmy z siedzibą w Unii, które chcą importować towary spoza państw członkowskich powinny starać się o numer EORI w swoim kraju. Z kolei przedsiębiorcy z państw nienależących do UE, a chcący sprowadzić swój towar na jej teren mogą zarejestrować się w systemie w kraju, do którego chcą eksportować swoje produkty.


Kto musi posiadać numer Eori?

Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Gospodarczych (ang. Economic Operators’ Registration and Identification – EORI) to rozwiązanie, które ma stanowić ułatwienie dla wszystkich przedsiębiorców, od których wymagane jest podjęcie czynności celnych. Bez tego numeru niemożliwe jest przeprowadzenie operacji celnej.

O EORI powinien postarać się każdy przedsiębiorca, który importuje lub eksportuje towary spoza Unii Europejskiej. Numer jest również niezbędny jeśli firma chce starać się o pozwolenia celne lub skorzystać z procedury TIR. EORI należy uzyskać przed pierwszą operacją cenną, w organach celnych kraju, w którym firma ma siedzibę.


Sprawdzenie numeru - wyszukiwarka?

EORI to system, który znacznie ułatwił życie wielu przedsiębiorców, przede wszystkim poprzez ograniczenie zbędnych, papierowych formalności. Numer ten jest niezbędny w każdym przypadku, w którym do Unii Europejskiej sprowadzane są towary spoza jej terenu. System funkcjonuje sprawnie i daje firmom możliwość weryfikacji kontrahentów.

Każdy przedsiębiorca i osoba fizyczna dokonująca transakcji na terenie Unii Europejskiej może uzyskać informacje na temat poprawności numeru EORI firmy, z którą współpracuje. Wystarczy wejść na stronę http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/eos/eori_validation.jsp?Lang=pl. Znajduje się tu prosta w obsłudze wyszukiwarka, która umożliwia szybkie sprawdzenie danego numeru.


Co jest potrzebne do uzyskania numeru?

Każda firma, która planuje import lub eksport towarów spoza Unii Europejskiej musi posiadać numer EORI. Jak uzyskać ten numer? W tym celu należy założyć konto się na Platformie Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych (PUESC), a następnie dokonać tam rejestracji swojej firmy. Za pośrednictwem tej platformy można złożyć wniosek o nadanie numeru EORI.

Numer nadawany jest w ramach usługi e-Klient, która umożliwia użytkownikom rejestrację i korzystanie z usług serwisu SISC (System Informacji Skarbowo Celnych). Rejestracja w systemie EORI jest jednorazowa. Po jej dokonaniu przedsiębiorca musi posługiwać się tym samym numerem we wszystkich czynnościach celnych dokonywanych na terenie Unii Europejskiej.


Jak zaktualizować i jaki jest czas czekania na numer?

Numer EORI musi posiadać każda osoba, która importuje lub eksportuje towary poza teren Unii Europejskiej. Po dokonaniu procedury rejestracji na platformie PUESC (Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo Celnych) możliwe jest złożenie wniosku o przyznanie EORI, jego dezaktywację lub aktualizację danych danego przedsiębiorstwa.

Rejestracja w systemie może potrwać nawet kilka dni, warto więc złożyć wniosek z odpowiednim wyprzedzeniem, jeszcze przed rozpoczęciem procedur celnych. Zwykle jednak nadanie numeru następuje tego samego dnia. Przy aktualizacji danych w systemie EORI czas oczekiwania na zakończenie procesu może być dłuższy.


Informacje dodatkowe

Numer EORI przyznawany jest jednorazowo, jednak jeśli dane firmy uległy zmianie, w poprzednim wniosku nie podano wszystkich danych lub numer został przyznany automatycznie przed 1 lipca 2009 roku konieczne jest dokonanie jego aktualizacji. W tym celu również należy wypełnić wniosek opublikowany na stronie PUESC.

 Reklamacje dotyczące nieprawidłowego przekazania zlecenia.


Wszelkie reklamacje dotyczące nieprawidłowego przekazania zlecenia lub nieprawidłowości w pracy serwisu należy zgłaszać w formie elektronicznej na adres biuro@kuriernet.pl w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia. Powyższe reklamacje rozpatrywane są w ciągu 30 dni od daty ich złożenia, a odpowiedź na nie jest wysyłana na adres e-mail, z którego reklamacja została zgłoszona.

 

Reklamacje związane z nieprawidłowym wykonaniem usługi przez przewoźnika


Wszelkie reklamacje związane z nieprawidłowym wykonaniem usługi przez przewoźnika, a w szczególności zagubieniem, uszkodzeniem lub ubytkiem przesyłki należy składać bezpośrednio do przewoźnika wykonującego usługę przewozu. Reklamacje są również przyjmowane przez nasz Serwis, a następnie w Państwa imieniu przekazywane do Przewoźnika.

Dokumenty niezbędne w procesie reklamacyjnym ( niezależnie od firmy kurierskiej):

 

USZKODZENIE PRZESYŁKI:

 

- numer listu przewozowego

- protokół szkody ( jeżeli protokół nie był spisany podczas dostawy paczki, Klient ma na to 7 dni od momentu doręczenia przesyłki. Protokół weryfikacyjny jest spisywany tylko w niektórych krajach UE)

- opis uszkodzenia

- żądana kwota rekompensaty ( w przypadku firm w kwotach netto)

- dokument potwierdzający żądaną kwotę rekompensaty: faktura zakupu, faktura sprzedaży, paragon, link do aukcji internetowej/sklepu zawierającego identyczny towar, wycena kosztów naprawy sporządzona przez uprawniony serwis lub protokół kosztów wytworzenia w przypadku producentów. W szczególnych przypadkach jeżeli powyższe nie jest możliwe stosuje się pisemne oświadczenie Klienta co do zawartości i cen poszczególnych towarów będących zawartością przesyłki. Oświadczenie musi być opatrzone datą oraz podpisem Klienta.

- dodatkowo można przesłać zdjęcia uszkodzonego towaru oraz opakowania zewnętrznego.

 

ZAGINIĘCIE PRZESYŁKI:

 

W celu jej poszukiwania:

 

- numer listu przewozowego

- szczegółowy opis zawartości przesyłki

- opis opakowania zewnętrznego ( wymiary/ waga/ rodzaj opakowania/ kolor kartonu/ kolor taśm zabezpieczających, inne znaki szczególne)

 

Dla firmy UPS wymagana jest dodatkowo wartość przesyłki

 

W celu złożenia reklamacji po stwierdzeniu zaginięcia paczki:

 

- numer listu przewozowego

- szczegółowy opis zawartości przesyłki

- żądana kwota rekompensaty ( w przypadku firm w kwotach netto)

- dokument potwierdzający żądaną kwotę rekompensaty: faktura zakupu, faktura sprzedaży, paragon, link do aukcji internetowej/sklepu zawierającego identyczny towar, wycena kosztów naprawy sporządzona przez uprawniony serwis lub protokół kosztów wytworzenia w przypadku producentów. W szczególnych przypadkach jeżeli powyższe nie jest możliwe stosuje się pisemne oświadczenie Klienta co do zawartości i cen poszczególnych towarów będących zawartością przesyłki. Oświadczenie musi być opatrzone datą oraz podpisem Klienta.

 

 Program kurierski partnerski KurierNet zaprasza do programu partnerskiego, dzięki któremu możesz w łatwy sposób zarabiać razem z nami. Program partnerski to forma marketingu internetowego cieszącego się coraz większą popularnością, bardzo często wykorzystywana przez sklepy internetowe. Polega na reklamowaniu usług firmy na stronie internetowej partnera lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Reklama może mieć formę baneru, tekstu promocyjnego lub po prostu linku do strony kuriernet.pl. Taka forma współpracy to prosta szansa na atrakcyjne zarobki. Prowizja wypłacana jest za każdym razem, gdy nowy klient skorzysta z naszych usług dzięki reklamie zamieszczonej na stronie internetowej lub blogu partnera. Oferta dla firm i twoich znajomych KurierNet jest jednym z liderów usług kurierskich w Polsce. Współpracujemy z największymi firmami kurierskimi takimi jak UPS, DPD, K-EX i GLS, realizując przesyłki krajowe i zagraniczne. Atrakcyjna oferta KurierNet przyciąga zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Wspieramy również młode firmy oferując im pakiet promocyjny KurierNet Start. Ile można zarobić? Spora prowizja! Program partnerski to świetny sposób na dodatkowy zarobek. Wystarczy, że inna firma lub osoba prywatna zaczną promować nasz portal na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, a za każdą nową transakcję zrealizowaną dzięki takiej reklamie otrzymają wysoką prowizję, która wynosi 8% wartości przeprowadzonej transakcji. Informacje na ten temat udzielane są przez nas mailowo lub telefonicznie.

Program kurierski partnerski

KurierNet zaprasza do programu partnerskiego, dzięki któremu możesz w łatwy sposób zarabiać razem z nami. Program partnerski to forma marketingu internetowego cieszącego się coraz większą popularnością, bardzo często wykorzystywana przez sklepy internetowe. Polega na reklamowaniu usług firmy na stronie internetowej partnera lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

Reklama może mieć formę baneru, tekstu promocyjnego lub po prostu linku do strony kuriernet.pl. Taka forma współpracy to prosta szansa na atrakcyjne zarobki. Prowizja wypłacana jest za każdym razem, gdy nowy klient skorzysta z naszych usług dzięki reklamie zamieszczonej na stronie internetowej lub blogu partnera.

 

Oferta dla firm i twoich znajomych

KurierNet jest jednym z liderów usług kurierskich w Polsce. Współpracujemy z największymi firmami kurierskimi takimi jak UPS, DPD, K-EX i GLS, realizując przesyłki krajowe i zagraniczne. Atrakcyjna oferta KurierNet przyciąga zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Wspieramy również młode firmy oferując im pakiet promocyjny KurierNet Start.

Ile można zarobić? Spora prowizja!

Program partnerski to świetny sposób na dodatkowy zarobek. Wystarczy, że inna firma lub osoba prywatna zaczną promować nasz portal na swojej stronie internetowej i w mediach społecznościowych, a za każdą nową transakcję zrealizowaną dzięki takiej reklamie otrzymają wysoką prowizję, która wynosi 8% wartości przeprowadzonej transakcji. Informacje na ten temat udzielane są przez nas mailowo lub telefonicznie.

Koszyk
0 szt.  0,00