Załóż bezpłatne konto

Cennik Paczkomaty

Cennik InPost
w skrócie Gabaryt A     12,51

Gabaryt B     12,51

Gabaryt C     12,51

Pobranie należności: 2% kwoty pobrania

Ubezpieczenie paczki:

- do kwoty 5000     2,21

- do kwoty 10000   3,08

- do kwoty 20000   3,69

 

Ceny brutto, zawierają opłatę paliwową oraz VAT

 

Paczkomaty - wszystkie informacje

Spis treści

Informacje o firmie
Wymiary paczek
Cennik KurierNetPlus
E-commerce a paczkomaty
Krótkie pytania i odpowiedzi


Dlaczego warto wybrać KurierNetPlus


Widok charakterystycznych żółtych budek na stałe wpisał się w krajobraz wielu naszych miast, miasteczek, a nawet wsi. Nic w tym dziwnego, w końcu paczkomaty Inpost należą do największej sieci punktów nadań i odbioru przesyłek w Polsce.

Korzystają z nich chętnie bezpośredni klienci firmy Inpost, ale też użytkownicy serwisu KurierNetplus, bo zapewniają im łatwy dostęp przesyłek, na które oczekują bez ograniczeń czasowych lub konieczności bycia w domu w momencie przyjazdu kuriera.

Warto wiedzieć, że paczkomaty fachowo nazywa się maszynami, ponieważ umożliwiają zarówno odbiór jak i nadanie paczki. Jednak nie są one jedynym elementem sieci Inpost. Żeby zapewnić klientom jak najdogodniejszą lokalizację, do sieci włączono setki tak zwanych POP, czyli Punktów Odbioru Paczek mieszczących się w sklepach, na stacjach paliw i w innych instytucjach, których pełna lista znajduje się na stronie firmy. Tam też udostępniono wygodną mapę do odszukiwania najbliższych paczkomatów lub POP.

Obecnie jest ich około 3000, ale liczba ta stale rośnie, bo właściciel sieci proponuje użytkownikom zgłaszanie propozycji lokalizacji kolejnych paczkomatów, jeśli brak ich w najbliższej okolicy. Jak zgłosić taką propozycję, również można dowiedzieć się na stronie Inpost.

Informacje o firmie


 

Inpost jest spółką wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej Integer.pl. Dzięki wsparciu tego światowego lidera w zakresie innowacji w logistyce jako pierwsi w Polsce zastąpili papierowe zwrotki elektronicznym potwierdzeniem odbioru. Dostępność paczkomatów i POP jest oczywistym priorytetem Inpostu, jednak równie ważna jest dla nich szybkość dostawy.

Nowoczesna sortownia oraz centrum dystrybucji zlokalizowane dokładnie w sercu Polski, a mianowicie w Woli Bykowskiej koło Piotrkowa Trybunalskiego umożliwiają dostarczenie wielu przesyłek nawet w bardzo odległe miejsca kraju w błyskawicznym terminie D+1 (dostarczenie następnego dnia do drzwi). Widok taśmociągów ze skanerami, na których paczki przesuwają się automatycznie robi duże wrażenie, a sortowanie listów odbywa się tu naprawdę w okamgnieniu.

Pracownicy centrum dystrybucji mają do dyspozycji imponujące zaplecze techniczno-logistyczne, gdzie trafiają przesyłki wcześniej odebrane przez kurierów albo bezpośrednio od nadawców, albo z paczkomatów, albo z punktów Inpost. Następnie po przesortowaniu przygotowuje się je do dalszej drogi do oddziałów docelowych, skąd kurier dostarczy je do paczkomatu lub punktu docelowego.

Warto wiedzieć, że Inpost ma też w swojej ofercie dostawę bezpośrednio pod adres odbiorcy. Wtedy do drzwi adresata zapuka kurier Inpost. Oczywiście całą trasę naszej przesyłki i kolejne etapy jej transportu możemy monitorować online, za pomocą narzędzia inpost śledzenie przesyłek.

Wymiary paczek, gabaryty w paczkomatach


 

Nadając paczkę lub zamawiając towar do odbioru w paczkomacie warto się zorientować w standardowych wymiarach oraz gabarytach akceptowanych przez operatora Inpost.

  • E- Commerce Polecony Inpost - wygląda jak list, jednak swoją zawartością może bardziej przypominać paczkę, szczególnie wtedy, gdy zamawiamy nim drobne zakupy na Allegro lub w sklepach online. Pamiętajmy jednak, że jego waga nie może przekroczyć 1 kg, a suma wymiarów - 650 mm, przy zachowaniu minimalnej długości 60 mm dla najkrótszego z boków; inaczej zmuszeni będziemy ponieść koszty dopłaty za niestandardowy wymiar.
  • Paczka standardowa – może mieć formę prostopadłościanu, sześcianu lub foliopaku, a suma jej wymiarów nie przekracza 220 cm, przy najdłuższym boku maksymalnie do 120 cm.
  • Paczka niestandardowa – wszelkiego rodzaju tuby, przesyłki owalne lub cylindryczne albo nie spełniające powyższych kryteriów.
  • Paczka dłużycowa – jak sama nazwa wskazuje jej długość przekracza wyznaczoną w standardzie długość 220 cm, jednak nie może przekroczyć 350 cm, a waga – 30 kg. Poza tym trzeba być świadomym, że paczkomaty Inpost posiadają skrytki o trzech gabarytach, do których zmieszczą się paczki o następujących maksymalnych wymiarach: GABARYT A: 8x38x64 cm GABARYT B: 19x38x64 cm GABARYT C: 41x38x64 cm Maksymalna dopuszczalna waga paczki to 25 kilogramów.

Cennik wysyłkowy KurierNet


 

Po ustaleniu wymiarów i wagi paczki można wstępnie oszacować koszt jej wysyłki. Jeśli zdecydowaliśmy się na dostawę lub odbiór w punkcie 24/7, to skorzystamy z cennika na paczkomaty. Wszystkie cenniki dostępne są online w serwisie KurierNetplus oraz w siedzibie firmy. O ceny można także zapytać wirtualnego doradcę albo dzwoniąc na infolinię, czy też korzystając z formularza kontaktowego i wysyłając maila.

Cennik Paczkomaty Inpost dostępny w serwisie KurierNetplus określa jednakowy koszt dla wszystkich trzech gabarytów A, B, C. Ceny podane są w kwotach brutto i zawierają w sobie opłatę paliwową oraz VAT. Klienci płacą dodatkowo 2% kwoty pobrania, gdy zamówiono usługę kurierską za pobraniem oraz sumę ubezpieczenia zależną od kwoty, na jaką chcą ewentualnie ubezpieczyć paczkę.

Opinie i korzystanie w e-commerce


 

Dzięki paczkomatom zamówione w e-sklepach towary odebrać można w punkcie 24/7, co z pewnością ucieszy zaganianych i wciąż narzekających na brak czasu adresatów.

Inpost współpracując z Allegro dokonuje prawdziwej rewolucji w sektorze e-commerce.

Widząc w zakupach online duże perspektywy dalszego rozwoju wciąż rozbudowuje sieć zaufanych partnerów. Również dobre opinie zbierają rozwiązania e-commerce w ramach usługi KurierNet.

Jednym z nich jest API serwisu kuriernetplus.pl, które pozwala na integrację dowolnego systemu internetowego z platformą tanich przesyłek kurierskich.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość importowania danych zamówień z Allegro. Ponadto każdy sklep oparty na oprogramowaniu ecommerce24.pl udostępnia już w tej chwili opcję zamawiania przesyłek bezpośrednio z KurierNetplus.pl. Dla wygody użytkowników serwis stworzył jeszcze książkę adresową oraz monitoring przesyłek.

Krótkie pytania i odpowiedzi


 

Jakie przesyłki można nadać w Inpost?

Oferta Inpost obejmuje listy, paczki paczkomatowe do 25 kg, paczki kurierskie, paczki niestandardowe, dłużycowe oraz palety.

Jak znaleźć paczkomat?

Skorzystać należy z listy lub mapy dostępnej online na stronie firmy.

Czy Inpost dostarcza paczki za granicę?

Tak, w tej chwili Inpost posiada paczkomaty w Niemczech i innych krajach europejskich. Możliwe są też dostawy na zagraniczny adres domowy.

Jak sprawdzić, gdzie jest przesyłka?

Użyć należy opcji Inpost śledzenie przesyłki lub skontaktować się z wirtualnym doradcą Inpost.

Jak złożyć reklamację?

Można to zrobić na trzy sposoby: dzwoniąc na infolinię, korzystając z opcji na stronie internetowej Inpost lub listownie dopisując przy adresie „Dział Reklamacji”.

Jak odebrać z paczkomatu?

Kiedy paczka zaadresowana do nas zostanie nadana przez nadawcę, otrzymamy specjalny komunikat mailowy, a w momencie, gdy dotrze do paczkomatu dodatkowo otrzymamy powiadomienie z tajnym kodem składającym się z 6 cyfr.

Teraz wystarczy już tylko namierzyć paczkomat, podejść do niego i na ekranie wpisać własny numer telefonu oraz kod odbioru. W ten sposób automatycznie otworzy się skrytka z naszą paczką. Pamiętajmy jednak, że na odbiór paczki mamy 72 godziny od chwili otrzymania powiadomienia.

Jak wysłać paczkę do paczkomatu

Być może dla kogoś, kto jeszcze nie wysyłał paczek paczkomatowych temat wyda się nieco skomplikowany. Na szczęście KurierNet upraszca całą procedurę do niezbędnego minimum. Jeśli nie wiąże nas odrębna umowa bezpośrednio z firmą Inpost, możemy skorzystać z jej usług za pośrednictwem serwisu Kuriernetplus.pl.

W tym celu powinniśmy po kolei wykonać następujące czynności: zarejestrować swoje konto w serwisie kuriernetplus.pl akceptując Regulamin, odebrać mailowe potwierdzenie założenia konta oraz dane dostępowe do konta, zalogować się w serwisie, wypełnić formularz z danymi paczki, wybrać przewoźnika i zapoznać się z jego Regulaminem, wybrać rodzaj oferowanej usługi kurierskiej, zatwierdzić zlecenie, dokonać opłaty za usługę kurierską zgodną z cennikiem KurierNet, odebrać mailowe potwierdzenie przyjęcia realizacji usługi kurierskiej, wydrukować list przewozowy lub etykietę wygenerowaną przez serwis kuriernetplus.pl, oczekiwać na przybycie kuriera, któremu wręczymy paczkę wraz z wydrukowanym listem przewozowym lub etykietą.

Dlaczego warto wybrać KurierNetPlus z paczkomatami?


 

Jest co najmniej kilka powodów, dla których opłaca się skorzystać z oferty KurierNet z paczkomatami. Przede wszystkim zyskujemy możliwość dostarczenia lub odbioru paczki 24/7. Poza tym złożenie zamówienia online też jest możliwe o dowolnej porze dowolnego dnia.

Serwis KurierNetplus oferuje także swoim użytkownikom konto prepaid, dzięki któremu mają pełną kontrolę nad wydatkami. Klienci biznesowi skorzystać mogą dodatkowo z pakietu biznesowego z nieograniczonymi ilościowo zleceniami usług kurierskich w czasie od tygodnia do roku.

Natomiast posiadacze konta skarbonka płacą z góry określona kwotę, w ramach której zamawiają usługi kurierskie w ciągu 6 miesięcy do wyczerpania tej kwoty. Ceny w cennikach zawierają VAT i opłatę drogową, a cennik premium dostępny jest już od 40 paczek miesięcznie.

Wreszcie zamiast obdzwaniania przewoźników i szukania najlepszej opcji, użytkownicy serwisu kuriernetplus.pl mają ceny różnych usług kurierskich w jednym miejscu i mogą podjąć decyzję błyskawicznie.